Sev.en uspěla v náročné báňské prověrce

Poslední generální prověrka v lomu ČSA se uskutečnila v roce 2012 a veškeré zjištěné dílčí závady se tehdy podařilo odstranit ještě během uzavření závěrečného protokolu. Foto: Czech Coal

Bez zjištěných závad prošla Severní energetická generální prověrkou Českého báňského úřadu. Opakuje se po pěti letech a letos se prověřovaly všechny činnosti společnosti kromě úpravárenských provozů a hlubiny.

V Severní energetické probíhají prověrky BOZP každoročně na základě opatření závodního lomu. Každé dva roky bezpečnost práce ověřují inspektoři Obvodního báňského úřadu v Mostě. A v pětileté periodě se kontroluje při generální prověrce Českého báňského úřadu,“ uvedl Pavel Kounovský, výrobní ředitel Severní energetické, a zdůraznil: „Naší snahou je zajistit maximální bezpečnost zaměstnanců pracujících v lomu ČSA, a to včetně subdodavatelských organizací. Hlavní úsilí vyvíjíme na odstranění možných rizik a na to, aby si zaměstnanci osvojili dodržování bezpečnosti na jednotlivých pracovištích.

Čtěte také:
Servery skupin Czech Coal a Sev.en se sloučily
Vršanská uhelná chystá miliardovou investici

Poslední generální prověrka v lomu ČSA se uskutečnila v roce 2012 a veškeré zjištěné dílčí závady se tehdy podařilo odstranit ještě během uzavření závěrečného protokolu. Kontrola dokumentace i samotných provozních procesů byla při letošní generální prověrce rozdělena do šesti skupin, z nichž každá měla svého odborného garanta.

Organizaci a řízení bezpečnosti práce a provozu vedli Petr Trieb a Arnošt Ševčík, otvírkové, přípravné a dobývací práce, povolování hornické činnosti, trhací práce měli na starost Pavel Macek a Milan Daneš. Odbornou skupinu, která prověřovala havarijní plán, požární ochranu a báňskou záchrannou službu, řídil Josef Trykar. Strojní dopravu, elektrická a energetická zařízení, odvodňování dozorovali Lubomír Donát, Petr Vágner a Petr Sigmund. Na důlně měřickou dokumentaci, dobývací prostory a problematiku zásob dohlížel Petr Stanislav a na sanace, rekultivace, tvorbu a čerpání inančních rezerv Ingrid Jarošová.

Z šetření v jednotlivých skupinách vznikly protokoly, které společně projednali zástupci Českého báňského úřadu, obvodního báňského úřadu, krajské hygienické stanice a Sdružení odborových organizací. Shodli se, že nebyly zjištěny žádné závady. „Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům, technickohospodářským pracovníkům i zástupcům odborů za trpělivou, pečlivou a systematickou práci, která přispěla k bezproblémovému průběhu prověrek,“ uzavřel výrobní ředitel.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu