Doba čtení:1 m, 17 s
V posledním čtvrtletí roku jsou pravidelně nejvyšší požadavky na dobyt mosteckého uhlí. Ilustrační foto. Czech Coal

Skládkový stroj USSK1 ve Vršanské uhelné je opět v provozu. Práce na opravách stroje, k jehož nehodě došlo v únoru letošního roku, probíhaly velmi intenzivně od března až do října.

Jednotlivé díly se vyráběly v průběhu opravy, navíc se části skládkového stroje dovážely doslova ze všech koutů republiky. Obvyklé dodací lhůty u takových dílů jsou velmi dlouhé, proto se vyrábělo na více místech. Vyvažovací výložník proto pochází ze Sokolova, držící výložník byl vyroben v Uničově a ve Snině a na Slovensku. Úplně nový je také mezipas na skládkovém stroji, během oprav byly vyměněny kompletní elektro rozvody, včetně rozvodny.

Čtěte také:
Nové Komatsu: Pohroma pro řidiče dumperů
Severočeské doly koupí nové rypadlo za miliardy

Poděkování patří všem externím firmám, které se na opravách podílely. Velké uznání si zaslouží naši zaměstnanci, kteří si během oprav vyzkoušeli i něco nového a kromě své práce dělali často i řízení a koordinaci dalších činností. Velmi dobrou práci odvedla i naše interní údržba, protože bez jejích zaměstnanců, kteří byli nasazováni operativně tam, kde to bylo potřeba, by práce v tak rekordním čase nešlo zvládnout,“ připomněl Petr Procházka, technický ředitel těžebních společností Skupiny Sev.en Energy.

Říjnový termín dokončení oprav byl velmi důležitý, protože v posledním čtvrtletí roku jsou pravidelně nejvyšší požadavky na dobyt mosteckého uhlí.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků