Sokolovská uhelná pomůže osamělým lidem

Doba čtení:1 m, 37 s

Strážník sokolovské městské policie Jiří Hampl ukazuje jeden z desítky nových tísňových telefonů. Foto SU

Starší a nemocní lidé, kteří žijí v Sokolově a nemají nikoho, kdo by se o ně postaral, se dočkají pomoci ze strany radnice. Protože v Sokolově ani v okolních obcích neexistuje žádná centrální evidence sociálně slabých a osamocených seniorů, nebo osob s vážnými zdravotními problémy, zapojí se do projektu také největší zaměstnavatel ve městě, těžební společnost Sokolovská uhelná.

Městská policie Sokolov bude i letos pokračovat v projektu „Pomoc v tísni“, v rámci kterého dostane dalších deset občanů k dispozici nejen osobní tísňové tlačítko, ale také budou mít přístup ke zvýhodněným službám. V budoucnosti by se navíc projekt, na kterém spolupracuje i Sokolovská uhelná, mohl rozšířit i mimo hranice města. „Spustit bychom to chtěli ještě do konce letošního roku,“ uvedl velitel městské policie Petr Kubis.

Čtěte také: Sokolovská uhelná postavila parkoviště u nemocnice

„Považujeme podobné projekty za velmi důležité. Prostřednictvím klubů důchodců, které sdružují bývalé zaměstnance Sokolovské uhelné, i přes naše současné zaměstnance, se proto budeme snažit co nejvíce lidí informovat o této službě,“ řekl Miroslav Mertl, člen představenstva společnosti Sokolovská uhelná, pověřený vedením personálního úseku.

Nejde přitom zdaleka o první případ spolupráce firmy se strážníky. „V minulosti Sokolovská uhelná finančně podpořila například projekt sokolovské městské policie zaměřený na posílení bezpečnosti seniorů, nebo jsme spolupracovali při řešení problémů s krádežemi kovů a jejich výkupem,“ dodal Mertl.

Město Sokolov chce nově zakoupit i jedno vozidlo, které by sloužilo pro transport seniorů například k lékaři, na nákupy a podobně. Osádka vozidla bude také pravidelně objíždět i osoby, které budou vybaveny tísňovými telefony a bude kontrolovat funkčnost zařízení. Na rozdíl od tísňových telefonů ale za další služby budou muset lidé, jejichž zapojení do projektu schválí již zmiňovaná komise, platit alespoň symbolickou částku.

Mohlo by vás zajímat:
Peníze Sokolovské uhelné pomáhají laboratořím
Dcera Sokolovské uhelné marně shání zaměstnance
Sokolovská uhelná se bojí povolenek