Sokolovská uhelná se chystá na další vlnu covidu

Firma, která zaměstnává zhruba 2500 lidí, má kvalifikovaný odhad proočkovaných zaměstnanců jak v Sokolovské uhelné, tak v sesterské SUAS GROUP a ve všech dceřiných společnostech. Podrobnosti však neuvedla. Foto: SUAS

Sokolovská uhelná (SUAS) připravuje opatření k omezení důsledků další vlny onemocnění covid-19. Po zkušenostech z předchozích vln nákazy by někteří zaměstnanci mohli přejít na home-office, připravuje se i testování a firma pro zaměstnance, kteří o to projeví zájem, organizuje očkování proti covidu. Uvedla to personální ředitelka SUAS Group a. s. Pavlína Havlanová.

„Připravujeme zatím jednorázové screeningové testování a dále budeme zvažovat dle záchytu covidu-19 pravidelný režim testování očkovaných a neočkovaných zaměstnanců. Jsme ve spojení s Krajskou hygienickou stanicí, sledujeme vývoj v Karlovarském kraji, v jednotlivých okresech a dlouhodobě ve firmě a v dceřiných společnostech. V tuto dobu máme záchyty covid-19 či karantény minimální,“ uvedla Havlanová.

Čtěte také:
Na lomu Medard je definitivně dotěženo
Němci směřují k energetické závislosti

Firma, která zaměstnává zhruba 2500 lidí, má kvalifikovaný odhad proočkovaných zaměstnanců jak v Sokolovské uhelné, tak v sesterské SUAS GROUP a ve všech dceřiných společnostech. Podrobnosti však neuvedla. Očkování zaměstnanců ale firma podpoří.

„Nabízíme zajištění očkování bez předchozí registrace v místě zaměstnavatele, budeme nabízet i zajištění třetí posilující dávky vakcínou Pfizer. V těchto dnech se mohou zájemci registrovat a samotný proces datujeme k počátku prosince,“ uvedla Havlanová.

Podobně jako v předchozí silné vlně pandemie SUAS umožní zaměstnancům na pracovištích, na kterých to bude možné, práci z domova. Testování a zavedení dalších ochranných opatření pomohlo už při poslední vlně udržet podnik v chodu. „Během první vlny jsme testovali všechny naše zaměstnance jednou týdně dle vydávaných mimořádných opatření. Sokolovská uhelná je součástí kritické infrastruktury kraje, naše provozy se i přes náročnou epidemiologickou situaci podařilo mít v provozu i v době nejsilnějšího náporu pandemie. SUAS měla více vlastních opatření. Jednalo se například o dezinfekce společných prostor, ve kterých se naši zaměstnanci shromažďují, jako jsou například šatny, školicí prostory, jídelny, ale také například firemní vozový park,“ doplnila personální ředitelka jedné z největších firem v Karlovarském kraji.

Karlovarský kraj zatím patří v republice mezi nejméně zasažené současnou vlnou šíření koronaviru. Podle údajů ministerstva zdravotnictví se za posledních sedm dní vyskytlo 189 onemocnění na 100 000 obyvatel. V celé republice to bylo 558 případů na 100 000 obyvatel za posledních sedm dnů a v nejhorším, Olomouckém kraji 883.