Sokolovské táborníky čeká pravěk i Boyard

Děti zaměstnanců Sokolovské uhelné zkusí najít i klíče od legendární pevnosti Boyard. Foto: wikipedia.org

Pohádky, poklady i pravěk. To vše letos čeká na děti, které se budou rekreovat v zařízeních Sdružení odborových organizací Sokolovské uhelné ve Svojšíně i Bezdružicích.

Oba tábory prošly v posledních týdnech rozsáhlými a nákladnými rekonstrukcemi a v těchto dnech prochází posledními přípravami. První ze 700 malých rekreantů totiž přivítají už za pouhý měsíc.

Čtěte také:
Sokolovská uhelná provozuje špičkové laboratoře
V Sokolovské uhelné porostou mzdy

 “V současné době finišují poslední práce na velké rekonstrukci sociálního zařízení ve Svojšíně a kompletní opravě střech dvanácti chatek za zhruba dva miliony korun. K tomu pak dokončujeme za dalších téměř dvě stě tisíc korun i menší opravy elektroinstalací,” uvedl předseda odborářů Jan Smolka. Pro oba tábory se zároveň zakoupilo i 200 nových matrací, ale také nové zdravotní podložky, přikrývky nebo polštáře, to vše za více než 300 tisíc korun. Další desítky tisíc pak mířily i do vymalování chatek a dalších oprav.

Táborníci se vrátí o miliony let do minulosti. Foto: SUAS

První rekreanti do Bezdružic přijedou již 3. července a do Svojšína o den později. Převážně půjde o děti zaměstnanců Sokolovské uhelné ve věku od 7 do 15 let, zbývající volná místa pak, tak jako každý rok, zaplní děti z regionu. V celkových třech turnusech letní rekreace na ně čeká bohatý program plný her, soutěží i dobrodružství.

Mezi hlavní tématická zaměření i letos patří především pohádkové motivy,” řekla Jana Skružná, která v rámci sdružení odborových organizací zajišťuje právě dětskou rekreaci. Ve Svojšíně prvnímu běhu budou dominovat vodníci, které vystřídají návraty do minulosti a následně znovu pohádky. „V Bezdružicích pak bude mít první turnus celotáborovou hru Lovci pokladů. Druhý turnus se zaměří na pravěk a následovat bude pevnost Boyard.”

Jako každý rok budou chod všech turnusů zajišťovat zkušené týmy vedoucích, převážně z řad zaměstnanců Sokolovské uhelné. „Na všech bězích budou stejní hlavní vedoucí včetně hospodářů jako v roce 2016. Ani ostatní pracovníci dětských táborů se moc nemění, všichni s námi jezdí už řadu let. Jen tu a tam někdo nemůže z pracovních nebo osobních důvodů, ale základ zůstává,” potvrzuje Skružná. Všech téměř 700 přihlášených dětí se tak může těšit na staré známé tváře i na osvědčené scénáře. A také na řadu cen a dárků, které jim věnovala Sokolovská uhelná.

Dětské tábory Sdružení odborových organizací Sokolovské uhelné jsou největším zařízením svého druhu, které provozují odborové organizace z Karlovarského kraje. V posledních letech prošly, díky finanční i technické podpoře Sokolovské uhelné, rozsáhlou rekonstrukcí a děti se v nich dočkaly nejen nových chatek nebo vnitřního vybavení, ale ve Svojšíně třeba i nového bazénu.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo