Středočeši mohou stále žádat o dotace na kotle Středočeši mohou stále žádat o dotace na kotle

Kraj přijímá žádosti do 29. června, případně do vyčerpání peněz.. Foto: wikipedia Zákupák

Středočeští radní vyhověli 400 žadatelům o dotace na nové kotle. V takzvané druhé výzvě, v níž se rozděluje celkem 502,2 milionu korun, schválili první žádosti za 42,8 milionu Kč. Dotace mohou lidé využít k nákupu nového ekologického kotle, například na plyn či biomasu, nebo tepelného čerpadla. Zájemci se stále mohou hlásit, do celkové částky zbývá vyčerpat ještě 26,3 milionu korun, sdělila Helena Frintová z krajského úřadu.

Žádosti o dotace začal kraj přijímat loni 4. října a k pátku 2. února jich registroval 4439 v úhrnné výši 475,9 milionu Kč. “Dnes jsme schválili dotaci prvním 400 žadatelům, kteří splnili podmínky vyhlášeného programu,” uvedl hejtmančin náměstek pro finance Gabriel Kovács (ANO). Poukázal na to, že v dotačním programu je stále dost prostředků. “Zbývá-li ještě 26,3 milionu korun, pak při průměrné ceně nového tepelného zařízení 107.600 korun by na dotaci mohlo dosáhnout až 244 žadatelů,” dodal.

Čtěte také:
Kotlíkové dotace jsou správný krok
Ve Zlíně hodnotí žádosti o kotlíkové dotace

Kraj přijímá žádosti do 29. června do 14:00, případně do vyčerpání peněz. Podle kategorie kotle lze získat příspěvek 75.000 až 127.500 korun. Žádosti se podávají elektronicky. Po odeslání lidé obdrží potvrzení o přijetí, na kterém je číselný kód, pořadí, datum a čas podání včetně základních údajů o žadateli. Žádost podanou elektronickou formou je potřeba vytisknout a s potřebnými doklady ji do 20 pracovních dnů doručit na krajský úřad. Lze k tomu využít i služeb pošty nebo kurýrů.

Středočeský kraj už rozdělil v rámci státních dotací na nové kotle stovky milionů korun.

Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj