Teplárníci budou řešit emisní povolenky

Dny teplárenství a energetiky jsou nejvýznamnější a největší konferencí v oboru v České republice, kterou pořádá Teplárenské sdružení ČR. Ilustrační foto: TSČR

Regulace trhu s emisními povolenkami po roce 2020 bude jedním z témat konference Dny teplárenství a energetiky 2018, která se uskuteční 24. – 25. dubna 2018 v Hradci Králové, pořadatelem je Teplárenské sdružení ČR.

V listopadu tohoto roku bylo dosaženo dohody mezi estonským předsednictvím a Evropským parlamentem ohledně reformy systému obchodování s emisemi (ETS) pro období po roce 2020. Skončil tak obtížný, téměř rok trvající proces vyjednávání. Dohodu již potvrdili stálí zástupci členských států při EU a finální znění bylo předloženo ke schválení Evropskému parlamentu. Nově bude zřízen tzv. modernizační fond, do kterého bude převedena část výnosů z prodeje povolenek a s nímž budou moci opět hospodařit nové členské státy včetně České republiky.

Čtěte také:
Zaplatíme si vlastní blackout?
Doba uhelná

Nákup povolenek je významným nákladem pro provozovatele soustav zásobování teplem, na druhé straně by mohli profitovat z bezplatného přidělování povolenek nebo modernizačního fondu, do něhož bude přesunuta část výnosů z jejich prodeje.

Ilustrační foto: TSČR

Dny teplárenství a energetiky jsou nejvýznamnější a největší konferencí v oboru v České republice, kterou pořádá Teplárenské sdružení ČR. Jde o odborné fórem pro zástupce tepláren, technologických firem, bytových družstev i měst a obcí a platformou pro diskuzi významných expertů, zástupců z ministerstev i asociací či vysokých škol a představitelů oboru. Dvoudenní konference nabídne také zajímavé diskuse a přinese nejnovější informace z oboru. Hlavními tématy jsou: Klimaticko-energetický rámec 2030, technika a technologie v teplárenství, péče o zákazníka, odpady a jejich energetické využití, ekonomika a legislativa v teplárenství a akumulace tepla a elektřiny.


Akce: DNY TEPLÁRENSTVÍ A ENERGETIKY
Kdy: 24. – 25. 4. 2018
Pořadatel: Teplárenské sdružení ČR
Kde: Kongresové, výstavní a společenské centrum ALDIS, Hradec Králové

Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj