Doba čtení:2 m, 5 s
V Indii se ročně vytěží stovky milionů tun uhlí. Foto: Wikipedia.

Indické uhelné společnosti investují významné finanční prostředky do digitalizace a automatizace těžby, aby optimalizovaly proces těžby a snížily náklady. Cílem je minimalizovat rozkrádání a zefektivnit všechny fáze procesu těžby i distribuce.

Těžební společnosti jako Coal India, Tata Steel Mining, JSW Steel, Hindustan Zinc a NMDC se intenzivně zabývají automatizací s využitím digitálních technologií, aby dosáhly vyšší provozní efektivity a vyšších úspor z rozsahu a udržely krok s novou dynamikou těžebního trhu, který rozpohybovaly aukce na komerční těžbu, napsal server msn.com.

Čtěte také:
V Indii začala privatizace uhelných dolů
Začíná světová plynová válka?

„Aukční mechanismus nabídl velké příležitosti k investicím a vytvoření digitální infrastruktury v těžebním sektoru. Odhadujeme, že do roku 2024 bude mít automatizace v těžebním průmyslu hodnotu 4,6 miliardy dolarů,“ řekl provozní ředitel společnosti JSW pro těžební aktivity Ranjan Nayak.

Veřejnoprávní gigant Coal India Ltd. (CIL) angažoval společnost Accenture Solutions Private Ltd. jako konzultanta pro digitalizaci těžby v sedmi povrchových dolech. Stanovila si ambiciózní cíl zvýšit produkci v těchto sedmi dolech o 100 milionů tun. V loňském roce se v nich vytěžilo 186 milionů tun, což představovalo 32 % celkové produkce společnosti CIL.

Přestože společnost Coal India zavádí do svých interních procesů řadu digitálních iniciativ, toto je první velký pokus o komplexní řešení celé řady problémů v oblasti důlních operací a řízení systému s cílem zvýšit produkci uhlí. Společně se zavedením ERP (plánování podnikových zdrojů) by nám to mělo přinést dobré výsledky,“ řekl člen vedení CIL Pramod Agrawal.

Čtěte také:
Hrdlička: Při náhradě uhlí plynem doporučuji spěchat pomalu
Závislost na dodavateli plynu je horší než u jádra

Společnost Accenture Solutions si klade za cíl splnit cíl do konce roku 2023. Její digitální systémy mají zlepšit plánování, monitorování projektů, provoz a expedici. Těžké zemní stroje budou vybaveny digitálními senzory pro sledování efektivity na všech úrovních.

Podobně pracuje i společnost Tata Steel Mining, dceřiná společnost Tata Steel, která digitalizuje těžební operace a svůj hodnotový řetězec pomocí kvantové výpočetní techniky, monitorování kvality v reálném čase, dostupnosti dat a tržních informací. „Cílem automatizace s využitím digitálních technologií jsou úspory ve výši přibližně 1 miliardy dolarů,“ řekl její generální ředitel MC Thomas.

Arun Mishra, generální ředitel společnosti Hindustan Zinc, se domnívá, že vzhledem k tomu, že data a strojové učení jsou pro automatizaci těžební vertikály zásadní, stala se partnerství pro průmyslové subjekty nezbytná. Zdůrazňuje, že 97 % dolů společnosti Hindustan Zinc bylo v rámci digitalizace vybaveno Wi-Fi.

 

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa