Doba čtení:55 s

Uhelný a energetický sektor má v žebříčku deseti nejbohatších Čechů podle časopisu Forbes hned trojí zastoupení. Pátá příčka patří s 31 miliardami korun majiteli Czech Coal Pavlu Tykačovi. Hned za ním je finančník Zdeněk Bakala, jehož majetek byl oceněn na 22 miliard a na devátém místě je s 13,2 miliardami spolumajitel EPH Daniel Křetínský.

Nejbohatším Čechem zůstává šéf a majitel finanční skupiny PPF Petr Kellner (220 miliard Kč), jehož majetek meziročně vzrostl díky zhodnocení akcií jeho nejcennějšího tuzemského aktiva – společnosti O2. Druhý je majitel skupiny Agrofert a toho času ministr financí Andrej Babiš (64 miliard Kč) a třetím realitní magnát Radovan Vítek (47 miliard Kč).

Žebříček nejbohatších Čechů zveřejnil minulý týden také týdeník Euro. Výsledky byly jiné, Pavel Tykač je na v žebříčku Eura hned za Kellnerem a Babišem.

Čtěte také: Nejbohatší Češi podle týdeníku Euro: Kellner, Babiš a Tykač

Forbes pro letošek spočítal majetek 50 nejúspěšnějších tuzemských byznysmenů, který dosáhl celkem 709 miliard korun. Magazín publikuje žebříček nejbohatších lidí světa od roku 1987. Čísla jsou prý ve většině případů vypočítána ve spolupráci se samotnými miliardáři.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 navždy bohatých