Uhelné safari pořád táhne

Novinkou letošního Uhelného safari bylo vydání takzvaných turistických vizitek. Foto: Severní energetická

Téměř 2300 lidí se od května do září přijelo podívat na šachtu v rámci dalšího ročníku Uhelného safari. Celkem se letos uskutečnilo 114 exkurzí.

O něco větší zájem měla veřejnost o návštěvu lokality ČSA, kam zavítalo 52 exkurzí, do lokality Vršany se lidé v doprovu průvodců Uhelného safari vydali 48krát, na rekultivační trasu vyjeli zájemci ve čtrnácti případech.

Čtěte také:
Rekultivační žně dopadly nad očekávání
Házenkářky musely na šachtu

Návštěvníků povrchových lomů ale bylo přece jen o něco víc, protože se v letošním roce uskutečnily také téměř dvě desítky mimořádných exkurzí, jichž se obvykle účastní školní výpravy, zájemci z partnerských organizací i zahraniční odborníci. Novinkou letošního Uhelného safari bylo vydání takzvaných turistických vizitek, které mohou zájemci získat v informačních centrech v Mostě a Litvínověa nalepit si je do svých turistických deníků.

Vršanská uhelná a Severní energetická organizují exkurze do těžebních lokalit (do lomů) za plného provozu a na rekultivace pod názvem Uhelné safari od roku 2009. Veřejnosti tak umožňuje zblízka se seznámit s technologií těžby hnědého uhlí, ale i obnovou krajiny po těžbě. Za dobu trvání projektu se s touto činností seznámily již desítky tisíc lidí z celé ČR i ze zahraničí.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Chrání banky klima nebo své zisky?
Strojaři se předháněli v dodávkách pro doly