Uzavřením dolu ztratí práci 400 lidí

Produkce uhlí i zaměstnanost je stále hluboko po úrovní, která byla ve Spojených státech amerických ještě před několika lety. Ilustrační foto: pixabay.org

Těžební společnost Dana Mining uzavře v následujících měsících své uhelný důl 4 West Mine v Pensylvánii. O práci přijde téměř 400 lidí.

V dole v Mount Morris poblíž hranice západní Virginie bude ukončena těžba v březnu, kdy bude rovněž propuštěno 191 pracovník. Zbývajících 179 zaměstnanců bude mít zaměstnání jen o tři měsíce déle, když budou do června rozebírat a odvážet zařízení dolu. Poté budou rovněž propuštěni, uvedl server msn.com.

Čtěte také:
Povolí Trump těžbu uranu u Grand kaňonu?
Začíná světová plynová válka?

Důvodem uzavření dolu je podle společnosti Dana Mining jeho stáří a špatné geologické podmínky, které vedly k vysokým nákladům na těžbu. Společnost provozuje ještě jeden důl přes hranici v Západní Virginii.

Po nástupu Trumpovy administrativy zažívá uhelný sektor mírné oživení. Produkce uhlí i zaměstnanost v sektoru je však stále hluboko po úrovní, která byla ve Spojených státech amerických ještě před několika lety.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků