V Polsku se chystá mezinárodní hornický veletrh

Většina expozic se bude nacházet před sportovní halou Spodek, která připomíná létající talíř UFO a tvoří dominantu Katowic. Foto: wikimedia.org

Mílovými kroky se blíží další ročník Mezinárodního veletrhu hornictví, energetikya hutnictví Katowice 2017, který se bude v polském městě konat od 29. srpna do 1. září.

Letos se na ploše 30 tisíc metrů čtverečních představí na 400 vystavovatelů. Většina expozic bude umístěnapřed sportovní halou Spodek, menší část najde místo v Mezinárodním kongresovém centru. Čestnou záštitu veletrhu udělili mj. polský ministr pro energetiku Krzysztof Tchórzewski či primátor Katowic Marcin Krupa.

Čtěte také:
Evropu v mrazech zachraňují uhelné elektrárny
Polsko chce kapacitní trh ještě letos

Slavnostního zahájení veletrhu se bude konat dne 29. srpna v 10 hodin a hned první den se v rámci veletrhu uskuteční konference „Uhlí v energetické transformaci“, kterou organizuje Hornická sekce polské komory průmyslu a obchodu. Zbývající dny budou vyhrazeny pro prezentaci vystavovatelů. Veletrh zakončí 1.září vyhlášení vítězů Loterie Expo. Losování se zúčastní všichni, kteří si zakoupí vstupenku na veletrh. První cenou je osobní automobil, uvedl server nettg.pl.

Od 29. do 31. srpna bude pro veřejnost veletrh přístupný od 10 do 17 hodin. Poslední den, tedy 1. září od 10.00 do 16.30. Vstupenka stojí 40 zlotých (zhruba 250 korun).Ty lze zakoupit v pokladnách umístěných u vchodu na veletrh, nebo prostřednictvím služby ticketpro.pl.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu