V ruském dole vypukl požár, horníky evakuovali

Na šachtě Raspadskaja se odehrálo jedno z nejtragičtějších neštěstí v květnu 2010, kdy při dvou explozích metanu zahynulo 91 lidí a více než stovka byla zraněna. Ilustrační foto: morgueFile.com

V uhelném dole Raspadskaja na západní Sibiři vypukl požár. Podle úřadů se všechny horníky – skoro dvě stovky – podařilo ze šachty v pořádku evakuovat na povrch, uvedla agentura TASS.

Kontrolní systém zaznamenal zvýšené množství plynu v porubu a dispečer vyhlásil evakuaci. 195 lidí dopravili na povrch. Evakuace skončila. Na místě zasahují důlní záchranáři,“ uvedl báňský úřad.

Čtěte také:
Rus chce těžit bitcoiny. Koupil si dvě elektrárny
Němci platí za elektřinu rekordní ceny

Všichni lidé byli evakuováni, jejich životy ani zdraví nejsou ohroženy,“ potvrdila společnost, které důl patří. Předpokládá, že požár vypukl vinou technického zařízení, plameny se snaží uhasit záchranáři z polovojenské jednotky. Bezpečnostní situaci na šachtě prověřuje místní prokuratura.

Požár vypukl v hloubce 500 metrů. Nikdo nebyl zraněn,“ řekl dříve agentuře TASS nejmenovaný zdroj ze záchranných složek. Požár podle něj zřejmě vznikl vznícením uhlí během těžby uhelným kombajnem.

Na šachtě Raspadskaja se odehrálo jedno z nejtragičtějších neštěstí v květnu 2010, kdy při dvou explozích metanu zahynulo 91 lidí a více než stovka byla zraněna.

V dolu se podle agentury Interfax nacházejí zásoby uhlí v objemu 1,3 miliardy tun.

Mohlo by vás zajímat:
Léčivé koule už patří minulosti
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme