Doba čtení:1 m, 0 s

Do kabiny vás vyveze plošina, díky kamerám a senzorům vidíte všemi směry a nic vás nezastaví. Vývojáři jihokorejské společnosti Doosan navrhli koncept kolového nakladače, který vás dostane. Podívejte se na video, které by měl povinně vidět každý bagrista toužící po nové mašině.

Samotné kolo konceptu nakladače Doosan je o něco vyšší než jeho řidič. Ten ale do kabiny nemusí šplhat po svých, dovnitř ho dopraví mobilní plošina. Na dokonalé sedačce ho čeká intuitivní, digitální kontrolní panel.

Čtěte také:
Nakladač, ve kterém řidič sveze i kamaráda
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti

Nakladač se do potíží jen tak nedostane, „hlídají“ ho totiž ze všech stran bezpečnostní senzory a kamera. Je také vybaven terénním scannerem a jeho čtyři kola se bez potíží přizpůsobí téměř každému terénu.

Skupina Doosan byla založena v roce 1896. Je nejstarší firmou v Koreji a vyvinula se v přední mezinárodní firmu. Tvoří ji síť více než 4000 obchodních míst a zaměstnává 43 tisíc lidí v 35 zemích světa. Produktové portfolio firmy Doosan zahrnuje jaderné elektrárny, tepelné elektrárny, elektrárny na odsolování mořské vody i „zelenou“ energii.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků
VIDEO: Jak se baví bagry po práci
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje