Doba čtení:1 m, 22 s
Zaměstanci turistických informačních center si na vlastní kůži vyzkoušeli Uhelné safari a zamířili do lomu. Foto: Czech Coal

Zaměstnanci turistických informačních center, která provozuje Destinační agentura Krušné hory, si přijeli prohlédnout šachtu.

V rámci Uhelného safari absolvovali exkurzi do lomu Československá armáda, kde si mohli prohlédnout těžební technologii. Jejich kroky v doprovodu průvodce Josefa Gerthnera ale vedly také na mostecký hipodrom i další místa, kde už těžba skončila a proběhly rekultivace. Zaměstnanci informačních center se měli možnost na vlastní kůži seznámit s projektem Uhelné safari, který těžební společnosti nabízejí veřejnosti už devátým rokem.  A velmi často jej jako jednu z možností vyžití pro návštěvníky regionu nabízejí i turistická informační centra.

Čtěte také:
Mostecko se stane zásobárnou vody
Na zaplavení lomu ČSA bude chybět až 1,7 miliardy

Uhelné safari je rovněž součástí rozsáhlejšího projektu Hornická stezka Krušných hor, který na letošní rok připravila destinační agentura. Jeho součástí je i vznikající brožura se zajímavými místy, které spojuje hornická minulost i současnost, speciální mapa a další materiály určené turistům, kteří na sever Čech každoročně přijíždějí.

Září je posledním měsícem letošního ročníku Uhelného safari. Během roku si některou ze tří tras exkurzí do těžebních lokalit a po rekultivovaných plochách vybraly na tři tisícovky návštěvníků. Největší procento tvoří právě turisté, velmi často ale možnost podívat se do šachty využívají i školy. Ty si exkurzi mohly vybrat také v rámci grantového programu Chytré hlavy pro sever, který každoročně na podporu vzdělávání v regionu vyhlašuje Vršanská uhelná.

Mohlo by vás zajímat:
V Brazílii nalezli obří smaragd za 10 miliard korun
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa