Záchranářská ocenění získali i hasiči Sev.en

Záchranáři svou každodenní prací přispívají k záchraně lidských životů. Ilustrační foto: HBZS

Mezi nejlepší členy záchranných a  bezpečnostních složek z Mostecka se zařadili i dva zaměstnanci Hasičského záchranného sboru (HZSP) Severní energetické. Ocenění předával mostecký primátor.

Svou každodenní prací přispívají k záchraně lidských životů, k řešení mimořádných událostí, likvidují následky povodní a odhalují trestné činy. Za to si zaslouží náš obdiv a poděkování,“ zaznělo mimo jiné na tradičním každoročním setkání na mosteckém magistrátu. Od mosteckého primátora a za účasti velitele HZSP Bronislava Vilhelma převzal ocenění Pavel Čermák, dlouholetý člen Hasičského záchranného sboru Sev. en, kde v současné době zastává funkci velitele družstva.

Čtěte také:
Tajuplná uhelná lebka
Důl Jeroným odkryl nová tajemství

K zisku ocenění přivedly Pavla Čermáka velmi dobré organizační schopnosti při řízení zaměstnanců – hasičů, obětavost při plnění všech úkolů a spolehlivost, ale i ochota sdílet pracovní i životní zkušenosti se svými kolegy ve sboru. Obětavost, svědomitost při plnění všech pracovních úkolů a spolehlivost stojí i za oceněním Pavla Peřta, který je strojníkem v Hasičském záchranném sboru Severní energetické.

Je členem lezecké skupiny a soutěžního družstva ve vyprošťování. Svou pracovní iniciativou strhává své kolegy ve směně k lepším pracovním výkonům. Nad rámec svých pracovních povinností je již od roku 1999 členem Jednotky dobrovolných hasičů města Litvínova, kde v současnosti také vykonává funkci ha- siče – strojníka a své zkušenosti předává mladším kolegům.

Mohlo by vás zajímat:
Léčivé koule už patří minulosti
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme