Za každého zaměstnance zasadí těžaři strom

Těžební společnosti se připojily k iniciativě „Sázíme budoucnost“, ve které jsou v současné době nejaktivnějším účastníkem. Ilustrační foto: pixabay.com

Za každého svého zaměstnance vysadí společnosti ze skupiny Sev.en Energy jeden strom. Postupně porostou zaměstnanecké stromy ve všech lokalitách, kde skupina Sev.en Energy působí. S nově vysazenými stromy se společnosti připojí k iniciativě „Sázíme budoucnost“. Prvních 2935 dřevin už roste na Slatinické výsypce.

Remízek na Slatinické výsypce, který je v dohledu od vyhlídky a v blízkosti cyklostezky, která tudy vede, byl vysazen během několika posledních listopadových dnů. „Jedná se o akci nad rámec zákonem stanovené povinnosti rekultivovat území po těžbě, proto byla hrazena přímo z nákladů společnosti. Vysadili jsme původní druhy dřevin, které budou v krajině lépe prosperovat. O mladé rostliny budeme ještě několik let pečovat. Před zvěří chrání stromky oplocenka,“ popsal zaměstnanecký remízek Stanislav Brož, vedoucí rekultivací Vršanské uhelné.

Čtěte také:
Bez nových zdrojů nebude elektřina
Havlíček: Uhlí nahradíme jen jádrem

Remízek má především krajinotvorný význam, v budoucnu se stane zelenou oázou a vhodným útočištěm pro drobnou zvěř, ptáky a hmyz. Zaměstnanecký remízek bude mít také svůj název. Vybrat ho mohou sami zaměstnanci. Své návrhy můžete do konce ledna posílat do redakce Důlních novin. Těžební společnosti na Mostecku od roku 1960 již ukončily asi pět tisíc hektarů rekultivací. Od roku 1993 jsou náklady na rekultivace hrazeny z postupně vytvářené finanční rezervy a společnosti vynaložily z této rezervy na obnovu krajiny 3,85 mld. korun. Na rekultivovaných plochách těžebních společností Vršanská uhelná a Severní energetická přibylo během letošního podzimu bezmála čtyři sta tisíc nových stromů. Těžební společnosti se tak připojily k iniciativě „Sázíme budoucnost“, ve které jsou v současné době nejaktivnějším účastníkem.

Mohlo by vás zajímat:
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Parkovací asistent bude i pro důlní obry
Prašnost v lomu snižuje i mlžná stěna