Hlavním hospodářským pilířem Zimbabwe je zemědělství. Těžba nerostných surovin má však potenciál překonat toto odvětví a zajistit, aby se zimbabwská ekonomika postavila na pevnější a mnohem stabilnější základy.
Prezident Zmibabwe Emmerson Mnangagwa se snaží o to, aby minerální zdroje pomohly jeho zemi být stabilní ekonomikou na několik dalších staletí.
Čtěte také:
Povolí Trump těžbu uranu u Grand kaňonu?
Na Ukrajinu dorazilo americké uhlí
„V naší zemi máme více než 40 různých minerálů, včetně diamantů, zlata, platiny, chromu, mědi, niklu, železné rudy a lithia. Země má bohatá uhelná ložiska a mnoho dalších minerálů„, řekl před několika měsíci ministr pro těžbu Winston Chitando na mezinárodní těžební konferenci, když se snažil odhalit bohatství a surovinové zdroje Zimbabwe pro potenciální investory.
Zdůraznil, že výzkum ukázal, že šest z deseti nejhodnotnějších minerálů na světě se v zemi nachází ve skutečně masivním množství, z čehož by mohlo profitovat Zimbabwe a zároveň také investoři. Těžební odvětví by mohlo každý rok financovat téměř celý roční rozpočet Zimbabwe.
Sektor má potenciál přilákat do roku 2023 nejméně 10 miliard dolarů investic. Jen v letošním roce se očekávají investice ve výši 2,5 miliardy dolarů, což je nárůst o deset procent v porovnání s rokem minulým.
Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Liebherr – vzpoura strojů
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech