Bakala se ocitl za mřížemi

Vizuály se Zdeňkem Bakalou za mřížemi se objevily v několika českých městech. Foto: Facebook Pavol Krúpa

Zdeněk Bakala je za mřížemi, prozatím jen v kampani pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. S kampaní vyrukovala společnost Arca Capital slovenského miliardáře Pavola Krúpy. Ten finančně podporuje stranu Dobrá volba 2016.

Na vizuálu je Bakala vyobrazen ve vězeňském mundúru a za mřížemi. Kampaň navazuje na plakáty zobrazující smějícího se miliardáře s doutníkem a nápisem „Mám se skvěle díky vám“. Velkoformátové instalace s tímto tématem se objevily v Praze, Brně, Ústí nad Labem, Ostravě a Frýdku-Místku. Kampaň má být transparentně placena přímo společností Arca Capital, avšak je oficiální součástí předvolební kampaně strany Dobrá volba 2016, napsal server Lidovky.cz.

Čtěte také:
Bakalův recept na zbohatnutí
Bakala: Žralok pravdy a lásky

„Zdeněk Bakala je jakýmsi symbolem tunelářství a billboardová kampaň je apelem na všechny, kteři mají v kompetenci kauzu řešit,“ uvedla pro Lidovky.cz Krúpova mluvčí Barbora Hanáková.

Kampaň naráží na kontroverzní kauzy okolo OKD, kdy měl Zdeněk Bakala nejdříve vydělat na nesprávně provedené privatizaci OKD v roce 2004 a následně i na výstavbě bytů pro horníky, o něž propukl spor v roce 2008. V kauze byl obžalován posudkový expert Rudolf Doucha, který měl vypracovat posudek, který podíl státu v OKD výrazně podhodnotil, a Jan Škurek a Pavel Kuta, kteří byli členy výkonného výboru Fondu národního majetku. Ti měli podle obžaloby porušovat své povinnosti při správě cizího majetku.

Mohlo by vás zajímat:
O uhlí se často lže
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme
Další krok k těžbě ve vesmíru