Blíží se dohoda o řešení situace v OKD?

Ilustrační foto: OKD

Horníkům možná svítá naděje. Ilustrační foto: OKD

Představitelé nových vlastníků OKD, kterými jsou investoři sdružení do skupiny Ad Hoc Group (AHG), si pochvalují dosavadní jednání s ministry a považují postup ze strany vlády za příslib spolupráce.

V minulém týdnu se zástupci společností OKD a NWR setkali s ministry Andrejem Babišem (ANO) a Janem Mládkem (ČSSD). Další postup bude vláda řešit na svém zasedání ve čtvrtek 7. dubna. Představitelé AHG jsou na základě dosavadních jednání optimističtí.

Čtěte také:
Předložte konsolidační plán, vyzvala OKD tripartita
Mládek kritizuje Babiše kvůli OKD

Vzhledem ke značným nákladům a negativním sociálním dopadům, které by bankrot měl, je pro nás povzbuzující, že český stát jedná rozumně a odpovědně v nejlepším zájmu zaměstnanců OKD. Jsme připraveni se plně věnovat řešení problémů společnosti OKD, abychom jí poskytli možnost postavit se opět na nohy,” uvedl mediální zástupce AHG Group Roman Pařík, který věří, že se podaří dosáhnout dohody o Dole Paskov i v dalších jednáních ohledně budoucnosti OKD.

Zástupci vlády byli zatím zdrženliví, nicméně i vyjádření ministra Mládka po setkání v minulém týdnu se neslo v pozitivním duchu. „Při dnešním jednání se evidentně ukázalo, že si věřitelé a noví většinoví akcionáři společnosti NWR uvědomují vážnost situace a že byl konečně vytvořen prostor pro diskuzi o parametrech restrukturalizace OKD a podmínkách a míře účasti české vlády na tomto procesu,” uvedl Mládek.

Vláda až doposud odmítala finanční pomoc ve prospěch vlastníků OKD. Ministři Mládek a Marksová naopak již představili sadu opatření, která mají pomoci propuštěným horníkům.

Mohlo by vás zajímat:
Největší bagr na světě udělal kariéru u filmu
Parkovací asistent bude i pro důlní obry
Další krok k těžbě ve vesmíru