Čtvrtým největším těžařem je Arch Coal

Společnost Arch Coal byla založena v červenci 1997 spojením veřejně obchodovaných společností Ashland Coal, Inc. a Arch Mineral Corporation.

Arch Coal je americká uhelná a zpracovatelská společnost. Společnost těží, zpracovává a prodává tepelné uhlí s nízkým obsahem síry pro výrobu energie a hutní uhlí pro ocelářství. Firma kontroluje více než 5 miliard tun tepelných uhelných zásob a více než 400 milionů tun hutních uhelných zásob.

Firma sídlí v St. Louis v Missouri a provozuje 32 aktivních dolů v Coloradu, Illinois, Kentucky, Utahu, Virginii, Západní Virginii a Wyomingu. Společnost prodává většinu svého uhlí výrobcům elektrické energie, výrobcům oceli a průmyslových zařízením na pěti kontinentech.

Čtěte také:
V Americe otevřou novou uhelnou elektrárnu
Letecké dopravy se boj proti CO2 netýká?

Společnost Arch Coal byla založena v červenci 1997 spojením veřejně obchodovaných společností Ashland Coal, Inc. a soukromě vlastněné společnosti Arch Mineral Corporation. Arch Mineral byla založena v roce 1969, na základě partnerství mezi Ashland Oil (nyní Ashland Inc.) a rodinnou firmou HLHunt Dallas. Společnost Ashland Coal byla založena v roce 1975 jako dceřiná společnost Ashland Oil. Po dokončení fúze se Arch Coal stala vedoucím výrobcem uhlí s nízkým obsahem síry ve východních Spojených státech.

Společnost má dobrou pozici v USA díky nízkonákladovým těžebními technologiím a obřím zásobám vysoce kvalitního uhlí.

Mohlo by vás zajímat:
Patami k výbuchu a zavřete oči
O uhlí se často lže
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme