Doba čtení:54 s

ASEK na vládu

Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) dnes rozhodne, zda příští rok půjde na podporu elektřiny a tepla ze státního rozpočtu o zhruba šest miliard korun víc než letos.

Dotace se týká podpory elektřiny z obnovitelných zdrojů, druhotných zdrojů, vysokoúčinné kombinované výroby elektřiny a tepla a provozní podpory tepla, napsal server Lidovky.cz.

S navýšením počítá nařízení vlády, které připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Letos stát z rozpočtu elektřinu a teplo podpořil 15,7 miliardy korun. V roce 2016 se má částka zvýšit na zhruba 22 miliard korun.

Čtěte také: ERÚ: Nedostatek uhlí zdraží teplo

Mluvčí ministerstva průmyslu František Kotrba již dříve uvedl, že částka byla navýšena kvůli změně způsobu platby na podporu elektřiny od koncových zákazníků, která začne platit od začátku příštího roku. S navrhovaným příspěvkem plán státního rozpočtu na příští rok již počítá.

Předkládané nařízení vlády kromě limitu peněz nestanovuje žádné podmínky, jak mají být dotace použity. Norma je nicméně nutným předpokladem k čerpání těchto dotací. Kabinet každoročně musí objem prostředků ze státního rozpočtu schválit do 31. října.

Mohlo by vás zajímat:
Zelená energie a teplo už nás stály přes 22 miliard