Debata o emisích bude v EU stálé méně racionální

V Unii jsou nyní tři hlavní oblasti, kde se střetávají názory politiků z bruselského centra a těch v členských zemích. Porozumění je v nedohlednu.

Dlouhé roky je hlavním tématem, na kterém se neshodnou vrcholní unijní politici uhnízdění v Bruselu s politiky vedoucími skutečné členské země, jak velká má být míra integrace a jak moc má Brusel zasahovat do dění v členských zemích. Zatím zasahuje čím dál víc a jeho argumenty proč, se pohybují zhusta na úrovni vysvětlování, proč se pomazánkové máslo nemůže jmenovat máslo.

Čtěte také:
Bitcoin vytváří 22 megatun CO2 ročně
Těžaři bitcoinů by vypnuli Irsko

Od roku 2015 je velkým tématem, které rozděluje lidi v Evropě, nelegální migrace a přístup k ní. Pašerácké skupiny operující ve Středozemním moři se nedaří zastavit, protože EU jako celek není schopná přijmout účinná opatření, naopak některé země pořád přicházejí s novými a novými výjimkami. Ono se ani nedaří shodnout na tom, zda údajné neziskovky, které jsou do pašování zapojené, jsou opravdu pašeráci.

Zhruba stejně dlouho se v popředí zájmu politiků drží také „boj proti klimatické změně“. Část politiků a zemí v tom spatřuje svaté poslání, jiní jich alarmismus odmítají. Poslední rok se kolem tohoto tématu rozpoutalo aktivistické šílenství, které ještě prohloubilo příkopy mezi oběma tábory.

Všechna tři témata se v popředí zájmu udrží i v dalších letech. Jen dojde k jejich stále většímu provázání. Protože tak bude pro jejich odpůrce stále komplikovanější prosadit své názory.

Většina poslanců, komisařů a úředníků působících v centrále EU totiž žije v osvědčeném socialistickém bludu, že jen oni vědí, jak se to má dělat. Proto také poslouchají jen ty argumenty, které jsou dost hlasité na to, aby pronikly až do kanceláří. Proto odmítají podniknout skutečné kroky proti lidem pašujícím do Evropy migranty. Proto také poslouchají již X krát zpochybněné argumenty o příčinách problémů s klimatem. Teď právě dostanou další munici.

Kapitánka lodi Sea Watch 3 totiž prohlásila, že lidé z Afriky a Asie chtějí do Evropy kvůli „klimatické změně“ a EU tedy musí vyřešit uhlíkovou neutralitu (zde). To je ideální slátanina, která se bude nesmírně líbit aktivistům podporujícím hromadné přijímání migrantů i těm, kteří podporují likvidaci evropské energetiky a průmyslu ve jménu boje proti CO2. Spojuje se jim totiž argumentační řada.

Potřeba je přitom něco úplně jiného. Evropská unie, kterou neoslabují spory plynoucí z neschopnosti ochrany hranic. A také Evropská unie, která nelikviduje konkurenceschopnost svých firem nejpřísnějšími regulacemi emisi na světě. Protože pokud chce unie dosáhnout něčeho v oblasti globálních emisí, musí být reálnou silou. Což nebude, když nedokáže chránit své hranice, a když se její firmy budou potácet v problémech, protože všechno bude muset být na baterky nabíjené ze solárních panelů.

Za takových podmínek největší světové znečišťovatele – a jednoznačně největším a tedy nejnebezpečnějším je Čína – nedokáže Unie přimět vůbec k ničemu. Zřejmě je nejvyšší čas, aby lidé, kteří mají na klimatické změny jiný názor, než fanatičtí věřící v CO2, začali o sobě dávat nahlas vědět. Jinak je nikdo ani neuslyší, natož, aby jejich názory vyslyšel.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje