Diletantství, nebo zlý úmysl?

Ekologičtí aktivisté z Hnutí Duha si nepravdivou tiskovou zprávou o mzdách v těžební společnosti Vršanská uhelná doslova naběhli na vidle. Jejich tvrzení o snižujících se mzdách firma jednoduše vyvrátila a udělala z nich hlupáky. Jsou ale aktivisté opravdu tak hloupí?

Uhlobaron Tykač leží aktivistům v žaludku a je častým terčem jejich výpadů. Je tak možné, že tato antipatie aktivistům „zatemnila mozek“, a vydali text, aniž by si překontrolovali základní fakta. Koneckonců překrucování a úmyslné zamlčování některých faktů je jim vlastní.

Čtěte také:
Podle aktivistů Tykač snižuje mzdy, není to pravda
Aktivisté kážou vodu, ale pijí víno

V tomto případě je však nepravdivost údajů natolik do očí bijící, až je podezřelá. Nelze tak vyloučit, že si v Hnutí Duha řekli starou známou pravdu, že většina čtenářů čte jen titulky. A ten jejich, kde Tykače přirovnali ke Zdeňku Bakalovi, byl pořádně šťavnatý.

Nedomysleli však, že publikováním takových nesmyslů a lží ještě snižují svou už tak mizivou důvěryhodnost a popularitu u většinové společnosti. To se jim dříve či později vrátí. Až totiž budou v budoucnu poukazovat třeba i na reálný ekologický problém, řada lidí nad ním jen mávne rukou. Vždyť to přece píšou ti manipulátoři z Duhy.

Těžko říct, zda aktivistům dochází, že jim kredit může zvýšit pouze opravdová práce ve prospěch ochrany životního prostředí. Osobní útoky proti miliardářům, zejména pokud jde o uhlobarona, jsou sice efektní, ale oslovují pouze úzkou cílovou skupinu. Zejména, když jsou místo fakt postavené na snadno vyvratitelném nesmyslu.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo