Dlouhé stráně: Exkurze se vrací do běžného režimu

Dlouhé stráně Horní nádrž Foto: ČEZ

Ode dneška mohou návštěvníci opět zavítat do všech infocenter Skupiny ČEZ. K běžnému režimu se vrací také exkurze v přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně, návštěvníci se tedy po delší době dostanou i do podzemních útrob elektrárny.

Nadále platí některá omezení, například povinnost dezinfikovat si před vstupem do infocentra ruce a používání roušek. Vzhledem k velkému zájmu o prohlídky je nutná rezervace na webu www.dlouhe-strane.cz.

Čtěte také:
Uhelný důl v Srbsku vydal římský poklad
Budou jednou české firmy těžit ve vesmíru?

Například v královéhradecké vodní elektrárně Hučák je velkým lákadlem nová virtuální realita – zájemci si mohou ve třech hrách vyzkoušet v časovém limitu složit Kaplanovu turbínu, strojovnu větrné elektrárny nebo správně poskládat energetická zařízení v úsporném domě.

V infocentrech u elektráren Temelín, Dukovany, Hučák a Ledvice jsou nově k dispozici zábavné pracovní listy: prostřednictvím hádanek a křížovek si děti mohou samy vyzkoušet, co si z prohlídky zapamatovaly. Na neposedné předškoláky navíc čekají omalovánky, dětské koutky, skákací panáci nebo nový šestimetrový tobogán u Infocentra Temelín.

Kaverna Dlouhé stráně. Foto: ČEZ

Ve druhé polovině prázdnin pak připravila infocentra ČEZ pro rodiny s dětmi zábavnou soutěž. Pokud navštíví alespoň dvě expozice, získají originální nálepky a plyšáky oblíbených energetických postaviček Wattíka či Joulinky.

Technická turistika si v posledních letech trvale vydobyla místo v kalendářích Čechů. Podle statistik návštěvnosti Infocenter Skupiny ČEZ a energetických provozů ČEZ v České republice přijelo loni poznat různé formy výroby elektřiny celkem 244 365 lidí. Kvůli několikaměsíčnímu uzavření infocenter během jarní epidemie koronaviru zůstane pravděpodobně tento rekord letos nepokořený, infocentra už se ale na návrat zvídavých zájemců těší.