Ekologické radikály zadržela policie

Ekologické aktivisty pozatýkala policie. Foto: Ende Gelände

Ekologické aktivisty pozatýkala policie. Foto: Ende Gelände

Německá policie zasáhla proti ekologickým radikálům, kteří pronikli do areálu německé elektrárny Schwarze Pumpe. Policisté aktivisty vytlačili z areálu a někteří byli zadrženi.

Aktivisté již v pátek obsadili blízký hnědouhelný důl Welzow-Jih. Elektrárnu i důl provozuje švédská společnost Vattenfall, v dubnu se však na jejich převzetí dohodl český Energetický a průmyslový holding (EPH).

Čtěte také:
Prodej Vattenfallu ohrožen
Aktivisté obsadili německý důl, který koupil EPH

Demonstranti v rámci víkendového protestu rovněž zablokovali dodávky uhlí do elektrárny Schwarze Pumpe. Ta proto podle mluvčího Vattenfalu přikročila k omezení produkce, dokud demonstranti neodejdou, informovala agentura Reuters.

Konsorcium tvořené holdingem EPH a jeho finančním partnerem, společností PPF Investments, se v dubnu dohodlo, že koupí německé aktivity Vattenfallu, které zahrnují doly Welzow-Jih, Jänschwalde, Nochten a Reichwalde, elektrárny Jänschwalde, Schwarze Pumpe, Boxberg a jeden blok elektrárny Lippendorf. Akvizice podléhá schválení ze strany švédské vlády a další obvyklé regulaci. Dokončení transakce se očekává ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Mohlo by vás zajímat:
Utáhnou Němci ještě víc ekologické šrouby?
Neprodávejte klima, požadovali aktivisté
Euracoal odmítá zběsilé snižování emisí