EU zbytečně pokračuje ve vyhrané válce

Evropská unie i aktivisté, včetně Grety Thunbergové, s velkým nasazením odvádějí pozornost evropské veřejnosti od toho, co je pro stav planety skutečně důležité.

Spory o to, jestli mají školáci a středoškoláci v pátek chodit za školu a dožadovat se přitom záchrany klimatu, jsou vlastně úplně zbytečné. Protože i kdyby se všechny vlády v Evropě postavily do pozoru a okamžitě kázaly vypnout všechny umělé zdroje emisí, tak se to na stavu klimatu vůbec nijak neprojeví.

Čtěte také:
Nepřítelem EU už není CO2, ale sucho
Aktivisté kážou vodu, ale pijí víno

Aktivisté to musí vědět, protože informace o tom, že z Evropy pochází 10 procent světových skleníkových emisí, je obecně známá. Stejně, jako je obecně známé, že v Evropě se životní prostředí za posledních 30 let zcela zásadním způsobem zlepšilo. Ne, že by už nebylo na čem pracovat, ale na Starém kontinentě je fakticky dobojováno. Tady už si těžko někdo troufne vypouštět rovnou do řeky odkad z továrny, nebo provozovat uhelnou elektrárnu bez odsíření a všech dalších filtračních jednotek. Stejně tak je už všem jasné, že fosilní energetiku, v první řadě její uhelnou část, nejde provozovat do nekonečna.

Obyvatelé evropských států se učí třídit odpady (Česko si vede velmi pěkně), přestanou se vyrábět jednorázové plasty, kvůli podpoře obnovitelných zdrojů napříč Evropou rostou ceny elektřiny a tak dále. A ekologisté si přesto nacházejí další a další cíle svého usilování už ne o svět k životu, ale o svět podle jejich představ. Tedy svět…Evropu.

Protože stranou svého zájmu již nechávají kácení amazonského pralesa, které brazilský prezident Bolsonaro uvolnil. Stejně tak je nechává v klidu bleskové tempo jakým legálně i na černo Číňané plundrují sibiřské lesy. Kácení indonéského pralesa kvůli palmovému oleji již také vyklidilo čelná místa v programu aktivistických hnutí.

Je-li přitom hlavním nepřítelem aktivistů oxid uhličitý, právě pralesy a ruská tajga jej zadržují obrovské množství. Nebylo by zachování těchto zelených „oxidolapek“ efektivnější, než zlepšení emisních parametrů evropských uhelných elektráren o nějaké půlprocento? Přitom i podle informací zveřejňovaných ekologickými médii je situace světových pralesů blízká naprosté likvidaci, protože z jejich rozlohy zbývá už jen 20 procent.

Proč tahle fakta aktivisté ignorují?

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje