Firmy budou vyvíjet těžební zařízení s nulovými emisemi

Předpokládá se, že postupné dodávky odtahových vozů budou zahájeny po dvouletém společném vývojovém období, které umožní vývoj a integraci vlastního bateriového elektrického systému a elektrického systému palivových článků společnosti Fortescue do vlastního základního vozu Liebherr. Foto: liebherr.com

Společnosti Fortescue a Liebherr Australia podepsaly dohodu o spolupráci na vývoji důlních odtahových vozíků, které budou doplněny o technologie pohonných systémů s nulovými emisemi, které vyvíjejí společnosti Fortescue Future Industries (FFI) a Williams Advanced Engineering (WAE).

Partnerství bude čerpat ze špičkových zařízení a technologií společnosti Liebherr a ze zkušeností společnosti FFI v oblasti ekologických technologií, aby bylo možné dodávat důlní zařízení s nulovými emisemi, napsal server forconstructionpros.com.

Podpis této smlouvy se společností Liebherr představuje významný krok v plnění našeho vedoucího cíle v oblasti dekarbonizace, kterým je dosažení nulových čistých emisí Scope 1 a 2 do roku 2030,“ uvedla generální ředitelka společnosti Fortescue Elizabeth Gaines. „Těšíme se na spolupráci se společnostmi Liebherr a WAE při vývoji a nasazení jedněch z prvních velkých důlních odtahových vozů s nulovými emisemi na světě v našich provozech a zároveň na vytvoření nové důležité obchodní příležitosti pro růst společnosti Fortescue, která se diverzifikuje a stává se integrovanou společností v oblasti zelené energie a zdrojů,“ dodala.

Doosan představil pět nových kolových nakladačů

Předpokládá se, že postupné dodávky odtahových vozů budou zahájeny po dvouletém společném vývojovém období, které umožní vývoj a integraci vlastního bateriového elektrického systému a elektrického systému palivových článků společnosti Fortescue do vlastního základního vozu Liebherr. K dosažení tohoto cíle využije společnost Liebherr své rozsáhlé odborné znalosti v oblasti konstrukce a výroby strojů a základních technologií strojního zařízení, jako jsou systémy elektrického pohonu, motory, hydraulika a elektronika, aby zkonstruovala, vyrobila a dodala nové důlní odtahové vozy v souladu s požadavky společnosti Fortescue.

„Jsme na cestě k dosažení čisté nuly do roku 2030, což posílí ekonomiku našeho podnikání a učiní naše výrobky přijatelnými pro budoucnost s nulovým znečištěním,“ řekl předseda představenstva a zakladatel společnosti Fortescue Andrew Forrest.

Hyundai nabízí tři nové pásové mazlíky

Společnost Liebherr realizuje svůj definovaný „Důlní program nulových emisí“, jehož prvním krokem bylo vybudování elektrifikovaného sortimentu důlních výrobků a druhým krokem je nabídnout do roku 2030 kompletní důlní zařízení bez fosilních paliv pro odvoz, hloubení a dozování. Na této cestě je kladen důraz na modularizaci, která umožní integraci energetického typu agnostických pohonných soustav včetně spalovacích motorů na alternativní paliva, baterií a palivových článků. Partnerství společnosti Liebherr se společností Fortescue je klíčovou součástí tohoto programu.

Tento projekt nám poskytuje vynikající příležitost urychlit integraci bateriových systémů a systémů palivových článků na čistou energii do našich důlních zařízení, což podporuje naši vizi a definovanou strategii nabízet v budoucnu zařízení s nulovými emisemi s nejlepšími vhodnými technologiemi pohonných jednotek,“ řekl Oliver Weiss, technický ředitel společnosti Liebherr Mining.