Doba čtení:59 s

 

Podle energetického experta Jiřího Gavora je škoda, když se funkční uhelná ložiska zavírají v době, kdy by je bylo možné ještě efektivně vytěžit. Více najdete ve videu iUHLI TV.

K revokaci rozhodnutí o neprolomení limitů těžby na lomu ČSA podle mě nedojde. Je to škoda, protože v zemi zůstane nevyužita spousta vysoce kvalitního hnědého uhlí. Nicméně beru to jako fakt. Bez tohoto uhlí se obejdeme, byť za cenu vyšších nákladů,“ uvedl pro iUHLI TV Gavor.

Čtěte také:
ČEZ polské teplárny nekoupí
V polském Krakově se nesmí topit uhlím a dřevem

Kdo je Jiří Gavor

Zakladatel a majitel konzultační firmy ENA. Zároveň je výkonným ředitelem ANDE – Asociace nezávislých dodavatelů energií. Je specialistou na vývoj a relace cen, daní a konkurenceschopnosti veškerých druhů paliv a energií. Řídí energetické audity velkých průmyslových podniků. Angažuje se rovněž při formování názorů na směřování státní energetické koncepce ČR a dalších aktuálních problémů energetiky, včetně spolupráce se sdělovacími médii všech typů. Je členem Výboru pro udržitelnou energetiku při Vládě ČR a členem výboru Plynárenské trhy při ČPS.

Mohlo by vás zajímat:
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Parkovací asistent bude i pro důlní obry
Prašnost v lomu snižuje i mlžná stěna