Doba čtení:1 m, 21 s
Autonomní vozidlo Hitachi EH5000AC-3. Foto: hitachiconstruction.com

Společnost Hitachi Construction Machinery má ambiciózní plány v australském těžebním průmyslu. Japonský výrobce průmyslových strojů a zařízení se již několik let zaměřuje na expanzi v Austrálii, zejména z pohledu technologie a inovací s autonomními systémy a stroji.

V roce 2014 společnost ohlásila první reálné nasazení svého autonomního systému nákladní dopravy (AHS) v uhelném dolu Meandu v Queenslandu. V minulém roce pak v tomto dole úspěšně testovala tři nákladní vozy Hitachi EH5000AC-3 bez řidiče.

Čtěte také:
Superpočítač pojmenovali podle šachty
Důl OKD si „zahrál“ v korejském filmu

Nyní Hitachi úspěšně rozvíjí spolupráci s firmou Whitehaven Coal v oblasti dodávky a uvedení do provozu systému AHS v Maules Creek v New South Wales.

Důl Maules Creek v hodnotě 767 milionů dolarů, poblíž Boggabri v povodí Gunnedah, zahájil těžbu uhlí v prosinci 2014 a od července 2015 funguje komerčně.

Společnost Whitehaven Coal plánuje zvýšit roční produkci v Maules Creek na 13 milionů tun uhlí, přičemž automatizace by měla v tomto plánu hrát zásadní roli.Kromě toho, že autonomní přepravní systémy přispívají k lepší efektivitě dolů, dokáží významně snížit vystavení člověka bezpečnostním rizikům.

„Přijetí inteligentních technologií včetně digitalizace a internetu v těžebním průmyslu je pro Austrálii nezbytné, aby si udržela své postavení na trhu,“ řekl generální ředitel společnosti HitachiAtsushiKonishi, který se domnívá, že australská těžba bude až do roku 2030 téměř úplně autonomní, s integrovanými operačními středisky, autonomními vozidly, AHS, analýzou dronových obrazů a dalšími technologiemi zaměřenými na analýzu.

Mohlo by vás zajímat:
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti
Běloruský gigant BelAZ 75710
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje