Horníci jdou na dlažbu, Bakala rozhazuje za hračky

Zdeněk Bakala vytáhl z OKD desítky miliard korun. Firma je nyní v insolvenci. Foto: Facebook

Světem počítačových her hýbe novinka. Kingdom Come: Deliverance je nejdražší hra, která kdy vznikla v české produkci. Na jejím financování se podílel i bývalý vlastník OKD Zdeněk Bakala.

Na počin studia Warhorse netrpělivě čekala světová veřejnost, a to přesto, že titul zpracovává regionální téma. Období husitských válek se ale ukázalo jako atraktivní také v zahraničí. Nejen kvůli náplni příběhu, ale i s ohledem na prvky, jaké hra nabízí, a díky trochu jinému přístupu k vývoji, uvedl server cdr.cz.

Čtěte také:
Bakala prý chtěl OKD už před privatizací
Komisi k OKD povede pirát

Podle informací v médiích se náklady na titul vyšplhaly do stovek milionů korun, to z něj dělá historicky nejdražší českou hru. Většinu z nich zaplatil podnikatel Zdeněk Bakala. Přispěla ale i rozsáhlá komunita, která na crowdfundigovém serveru Kickstarter poslala do Warhorse zhruba 31 milionů korun.

Hráče Bakalův finanční příspěvek nejspíš potěšil. Jinak se ale na věc asi budou dívat horníci OKD či nájemníci hornických bytů. Těžební společnost se totiž nachází v insolvenci a postupně zavírá jednotlivé doly. Tíživá situace OKD je přitom mnohými kladena za vinu právě Zdeňku Bakalovi, který prostřednictvím dividend v minulosti z firmy vytáhl desítky miliard korun. Díky tomuto pohádkovému majetku si teď může užívat luxusu a platit drahé hračky.

Mohlo by vás zajímat:
O uhlí se často lže
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme
Další krok k těžbě ve vesmíru