Horníci si můžou vybrat kalendář

Pro uhelný sektor bude rok 2016 zřejmě složitý. Zlepšit náladu horníkům mohou třeba kalendáře. Pro rok 2016 se objevily v revíru hned čtyři. Stolní i nástěnný vydala Hlavní báňská záchranná stanice Ostrava, nástěnné pak Nadace LANDEK Ostrava a Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava.

HBZS představila snímky „dvorního“ fotografa a dokumentaristy Pavla Melichera z povrchových i důlních akcí v tuzemsku i v zahraničí. Včetně fotky záchranářského stánku na Dnech NATO s příslušnicemi speciální jednotky jordánské královské armády.

Čtěte také:
Do fáraček vlezl hned po veselce
Důl OKD si „zahrál“ v korejském filmu

Nadace LANDEK vsadila na klasiku v podobě perokreseb Stanislava Vopaska. „A nejen to. V pořadí osmnáctý Hornický kalendář s motivy těžních věží má pozměněný formát. Dominantní kresby jsme doplnili dobovými snímky dané šachty, případně objektů stojících dnes na jejich místě,“ uvedl nadační ředitel Josef Gavlas.

Kalendář „báňské“, respektive její Hornicko-geologické fakulty, se nese v duchu 300. výročí českého montánního školství připadajícího na rok 2016. Návrh a kresby budov spojených s VŠB minulou či současnou pocházejí od profesora Pavla Prokopa.

Mohlo by vás zajímat:
Kouzlo starých šachet přenesl na obrazy
Dolní Vítkovice mají novou dominantu
Důl v Genku se proměnil v kulturní centrum