Krušné horory se šťastným koncem

Cílem soutěže bylo přilákat turisty na zajímavá místa Krušných hor. Foto: krusnehory.cz

Cílem soutěže bylo přilákat turisty na zajímavá místa Krušných hor. Foto: krusnehory.cz

Soutěž pro turisty v Krušných horách „Krušné horory“, na které se podílela i společnost Severní energetická, už má vítěze.

Soutěž připravila Destinační agentura Krušné hory. Turisté hledali v Krušných horách místa s tajemnou minulostí, na kterých byla schována keška. Nápad umístit soubor keší v Krušných horách se zrodil vloni na jaře. Na deseti místech vznikl krátký film s příběhem tajemným až hrůzostrašným, který se ke konkrétnímu místu váže.

Čtěte také:
Vzniknou v ostravských dolech sjezdovky?
V Kodani vzniká unikátní spalovna se sjezdovkou

Kdo navštívil všech deset míst a orazítkoval si svůj turistický pas, mohl se zapojit do soutěže s Destinační agenturou Krušné hory. Kdo navíc odpověděl na deset otázek, mohl soutěžit i s oficiálním partnerem projektu Severní energetickou.

Nejprve se ozývali turisté, kteří nemohli dobře schované kešky najít a domnívali se, že je někdo ukradl. Pak ale do destinační agentury začaly proudit vyplněné pasy. Překvapilo nás, že jsme je nakonec počítali na stovky. Vylosovali jsme pět výherců, kterým gratulujeme,“ uvedla pro server homerlive.cz ředitelka Destinační agentury Krušné hory Eva Maříková.

První místo a dvě permanentky na vleky v Skiareál Klínovec získal Jan Vlach z Duchcova. Druhé místo a Uhelné safari patří Pavlu Runtovi z Března, kalendář Krásy Krušných hor a turistický balíček za třetí místo získal Leoš Krupka ze Mstišova. O čtvrté a páté místo se dělí Soňa Mézlová z Teplic a Eva Kotvaldová ze Zelené, i jim patří turistický balíček. Výhry jsou k dispozici v Destinační agentuře Krušné hory. Všechny keše najdou hledači kešek na serveru Geocaching.com. Všech deset příběhů je soustředěno na webových stránkách Krusnehorory.cz.

Mohlo by vás zajímat:
Northumberlandia – rekultivace jinak
Z dolu ve Virginii udělali golfové hřiště
Důl v Genku se proměnil v kulturní centrum