Kupte si na internetu giganta

Bagger 275 je název 38 metrů vysokého a téměř 3500 tun vážícího monstra. Iustrační foto: wikipedia.org Arthur Konze

Každý, kdo by toužil vlastnit opravdu speciální vozidlo, má nyní jedinečnou příležitost. „Bagger 275“ je název 38 metrů vysokého a téměř 3500 tun vážícího monstra, které na internetu prostřednictvím hamburgské aukční budovy Wilhelm Dechow prodává energetická společnost RWE.

Aukce proběhne do konce září prostřednictvím aukční platformy Troostwijk, která nabízí různé systémy, jeřáby, kombajny, traktory, obilná sila a mnoho dalších strojů po celém světě, napsal server onvista.de.

Čtěte také:
Sen každého kluka. Obří rypadlo na dálkové ovládání
Bílinské raky ohrožuje invazivní kolega

„V rámci vyřazování rypadla 275 z provozu vyhlašujeme výběrové řízení na tento vzácný stroj. Je to jedno z největších pozemních vozidel na světě a bylo používáno jako uhelné a nadměrné rypadlo v povrchové těžbě,“ uvedla společnost RWE.

„Aukce je pokus. Podle výsledku by mohly následovat další,“ vysvětlil mluvčí RWE. „Rypadlo 275 je nejmenší z našich 22 korečkových rypadel, které máme ve třech povrchových dolech. Pro použití menších systémů existují různé možnosti. Nemusí to být uhlí, ale také to může být těžba různých minerálů,“ dodal.

Aukce představuje další milník v plánovaném odchodu Německa z výroby elektřiny z uhlí. To by mělo skončit nejpozději do roku 2038. V Německu již neexistuje pro obří rypadla možné využití. Stále ale existují ​​v jiných hornických oblastech, jako je Austrálie nebo Jižní Amerika.