Mládek dělá předvoj vládě

Doba čtení:1 m, 31 s

Ministr průmyslu Jan Mládek při návštěvě OKD. Foto: ivz

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) navštíví v pátek 17. července Ostravsko. Hlavním cílem návštěvy je seznámení s aktuální situací v regionu před výjezdním zasedáním vlády v Ostravě, které se uskuteční příští týden a jehož klíčovým bodem bude vývoj v černouhelné společnosti OKD, která se neustále potýká s nepříznivou situací na trhu. Serveru iUHLI.cz to řekl vládní zmocněnec pro Moravskoslezský a Ústecký kraj Jiří Cienciala.

Mládek se kromě jednání s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem (ČSSD) a výkonným ředitel OKD Dalem Ekmarkem zúčastní také slavnostního zahájení provozu podzemní elektrárny v bývalém dole Jeremenko, která je pilotním projektem využití důlní vody k výrobě elektřiny.

Čtěte také: Zavírání dolů OKD už nehrozí

„Program jsme připravili tak, aby měl ministr možnost setkat se nejen s nejvyššími představiteli Moravskoslezského kraje a regionální tripartity, ale také ze zástupci firem z regionu, včetně těch, které působí v oblastech s nejvyšší nezaměstnaností, tedy z Karvinska a Bruntálska. Společně navštívíme také úspěšnou průmyslovou zónu František v Horní Suché na Karvinsku, která vznikla v areálu zavřené šachty a je asi nejlepší ukázkou spolupráce státu, obce a firem a využití brownfieldu,“ uvedl Cienciala.

Politici i představitelé firem z regionu chtějí Mládkovi připomenout všechny hlavní problémy kraje a společné návrhy opatření, které se snaží prosadit na vládní úrovni. Přestože nezaměstnanost klesá, propouštění a krachy významných firem neustávají. „Jejich dopad teprve nastane a bohužel se jedná o ztrátu stovek pracovních míst.A další propouštění musíme očekávat i v OKD. Je zřejmé, že Moravskoslezský kraj bude potřebovat pomoc státu a doufám, že vláda k tomu přistoupí zodpovědně,“ řekl vládní zmocněnec.

Mohlo by vás zajímat:

Sobotka je rád, že OKD bojuje o přežití

OKD dala na rekultivace rekordních 331 milionů

Vláda se bojí Ostravska, ale Ústecko neřeší