Mládek míří na nepřátelské území

Doba čtení:1 m, 4 s
DSC_0363

Foto: ivz

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) vyrazí v úterý opět na horkou půdu do oblasti těžby hnědého uhlí, konkrétně do Horního Jiřetína a Litvínova. Na Mládka zde čekají nepřátelsky naladění místní politici. Informaci přinesl Chomutovský deník.

Ministr navštíví například firmu Triola v Horním Jiřetíně. Další Mládkova cesta povede do Litvínova a následně bude na Valdštejnském zámku diskutovat s litvínovskými zastupiteli a členy výboru Životního prostředí a limitů těžby. Na závěr ho čeká tisková konference. „Té se vedle pana ministra zúčastní kompletní vedení Litvínova a také starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt,“ řekl mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu František Kotrba.

Čtěte také:
Kdo z koho Šťovíček vs. Mládek
Je Mládek chytrou horákyní?

Mládek přijíždí jen pár dní poté, co ho místostarosta Litvínova Milan Šťovíček (STAN) vyzval k rezignaci. Vedl ho k tomu ministrův návrh, aby se o limitech na lomu ČSA rozhodlo až v roce 2020. „Rozhodně budu příští týden trvat na svých názorech,“ řekl Milan Šťovíček. V minulosti ministra kritizovala také starostka Litvínova Kamila Bláhová (ANO). Nelíbilo se jí, že během jedné ze svých předchozích návštěv vynechal Litvínov a setkal se jen s příznivci pokračování těžby.

Mohlo by vás zajímat:
Mládek není playboy, ale je za ním práce
Ministr ládek naštval starostku Litvínova