Nadace OKD ocenila osobnosti regionu

Důl Paskov. Foto: NWR

Nadace OKD bez ohledu na současnou situaci bude i nadále podporovat prospěšné neziskové projekty. . Foto: NWR

Nadace OKD předala ceny za nejlepší projekt roku v programu Pro region, Srdcaře a Osobnost neziskové sféry za uplynulý nadační rok.

Cenu za nejlepší projekt roku získal tým z Iniciativy Dokořán, který svým projektem Dokořán pro region 2015 podporoval karvinskou kulturu prostřednictvím kulturních, zejména hudebních akcí. Cenu za projekt roku získala Iniciativa Dokořán již podruhé.

Čtěte také:
Pomůže vyšší cena uhlí OKD přežít?
NWR údajně nutila OKD k nevýhodným smlouvám

Nadace OKD ocenila i individuální „Osobnost neziskové sféry“. Tou se letos stala paní Jiřina Roubalová, předsedkyně Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v Karviné. Děti se zde pomocí různých zájmových aktivit učí lépe zvládat jemnou motoriku, procvičují paměť, cvičí a hrají různé pohybové hry a osvojují si lepší sociální chování.

V kategorii Srdcař roku, ve které se oceňují lidé, kteří jsou zaměstnanci na plný úvazek v některé z dárcovských firem nadace a ve svém volném čase pomáhají v některém ze spolků či jiné neziskové organizaci, si uznání odnesla Eva Janečková, která je od roku 2014 dobrovolnicí v klubu spolku Parkinson-Help. V organizaci se pravidelně schází s ostatními a procvičují společně jemnou motoriku.

Tento rok jsme měli možnost být svědky dalších opravdu výjimečných projektů. Jsme rádi, že jsme součástí velké rodiny neziskového sektoru, kterou spojuje kvalitní spolupráce a vzájemná pomoc. Ale bez lidí, kteří za těmito projekty stojí, bychom nemohli dobře dělat svou práci a pomáhat v oblastech, kde je to potřebné. Myslím si, že všichni tihle lidé se srdcem na svém místě si zaslouží naše díky a ocenění alespoň touto cestou. Je to v podstatě vyjádření našeho obdivu,“ uvedla ředitelka Nadace OKD, Karolína Preisingerová.

Nadace OKD bez ohledu na současnou situaci zakladatelské společnosti OKD bude i nadále podporovat prospěšné neziskové projekty. Disponuje totiž vlastními finančními prostředky, které jsou na společnosti OKD zcela nezávislé. Díky odpovědnému hospodaření v minulosti a úsporným opatřením proto může nadace přispívat i nadále neziskovým organizacím, ale i obcím a městům na smysluplné a potřebné projekty.

Mohlo by vás zajímat:
Nejsevernější švédské město se přesune
Rekultivace po hornolužicku
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody