Nadělte pod stromeček Uhelné safari

Počet zájemců o prohlídku uhelných lomů každoročně převyšuje kapacitu volných míst. Foto: Czech Coal

Úspěšný projekt těžebních společností ze skupiny Sev.en Energy si pro fanoušky připravil překvapení. Poprvé v historii projektu bude možné rezervovat si svůj termín v předprodeji. Sev.en Energy totiž připravila limitovanou edici Vánočních voucherů.

Standardní rezervaci termínů na všechny tři prohlídkové trasy Uhelného safari lze provést vždy až měsíc před zahájením sezony, tedy 1. dubna. „Zájem je každoročně obrovský a termíny se vždy velmi rychle vyprodají,“ uvedla mluvčí skupiny Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová.

Čtěte také:
Mostecko se stane zásobárnou vody
Na zaplavení lomu ČSA bude chybět až 1,7 miliardy

Počet zájemců o prohlídku obou lomů každoročně převyšuje kapacitu volných míst. Navyšovat je však firma nemůže. „Industriální turistika zažívá boom a pro návštěvníky je velmi atraktivní vidět naši technologii za plného provozu. Rozšířit počet exkurzí však opravdu není možné. Stále jsme především těžební společnost a na obou našich lokalitách probíhá skutečná hornická činnost,“ vysvětlila mluvčí

V souvislosti s připravovanou jubilejní desátou sezonou Uhelného safari se však společnosti Vršanská uhelná a Severní energetická, které projekt realizují, rozhodly nedočkavým turistům vyjít vstříc v rámci speciální vánoční akce.

„Uhelné safari bude mít kulatiny, a kromě několika překvapení, která chystáme na příští rok, chceme potěšit fanoušky našeho projektu už nyní. Zcela výjimečně si tak mohou objednat Vánoční voucher a tím si přednostně zarezervovat místo na jednom z vybraných prázdninových termínů,“ řekla Gabriela Sáričková Benešová.

Vouchery lze objednat na stránkách www.uhelnesafari.cz od 10. prosince. Jejich počet je však omezen.

Uhelné safari nabízí tři exkurzní trasy a každoročně ho navštíví na tři tisícovky návštěvníků. Letos proběhlo 143 exkurzí, kterých se zúčastnili turisté ze všech koutů Česka, ale také z Kanady, Kolumbie, Venezuely, USA, Finska a Brazílie.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu