Nenasytná Tiffany se točila i v Jiřetíně

Doba čtení:1 m, 22 s

Ilustrační foto: Imagio.cz

V Horním Jiřetíně, jehož existenci ovlivní rozhodnutí vlády o prolomení či zachování limitů těžby hnědého uhlí, natáčel režisér Andy Fehu nový český film Nenasytná Tiffany. Film vychází z tématu hledačů pokladů. Je pojatý lehce dobrodružnou formou s prvky hororu. Napsal server Blesk.cz.

„Náš příběh není o těžbě uhlí, ale hledání pokladu v zemi tam je. Na místo natáčení mě přivedl kamarád z Horního Jiřetína Jirka Beneš. Řekl jsme si, že je to ideální místo, kde se dá snoubit konkrétní událost s tím, že Jiřetín tady už nemusí být a náš film se pak může státou určitou památkou nebo svědectvím,“ řekl ČTK na dnešním setkání tvůrců s novináři režisér a autor scénáře Fehu.

Kolik peněz dostává Horní Jiřetín od těžařů zjistíte zde

„Pro mě je Nenasytná Tiffany filmem, který má co říct o lidské nenasytnosti a lhostejnosti,“ řekl Leoš Noha, který ve filmu jako jednoduchý Pepa tráví většinu času vysedáváním po hospodách. Aby si vydělal na živobytí, vykrádá chaty a ukradené předměty prodává v zastavárně. Při jednom ze svých lupičských výpadů náhodou objeví starou videokameru. Ta skrývá záznam, který odhaluje cestu k netušenému pokladu. Pepa je ohromen a okamžitě po něm zatouží. V dalších rolích příběhu se objeví Jiří Panzner, Petr Čtvrtníček nebo Jitka Pavlišová.

Snímek bude do kin uveden 30. července. Předtím ho ve světové premiéře uvidí diváci 5. července na 50. ročníku karlovarského filmového festivalu v programové sekci Půlnoční filmy.

Mohlo by vás zajímat:

Vláda by o limitech mohla rozhodnout na podzim

Důl OKD si zahrál v korejském filmu

Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu