Doba čtení:1 m, 1 s
Nakladač Komatsu WA 470-8. Foto: Komatsu

Tři lžícové nakladače a tři sklápěcí valníky pořídili úpraváři z OKD pro lepší i úspornější provoz skládek S1 a S2 a Stonávka, jež na Darkově doposud obsluhovali dodavatelé. Celkem jednadvacet kmenových zaměstnanců se s nimi začalo střídat ve třísměnném režimu.

Nakladače jsou Komatsu WA 470-8 s objemem lopaty čtyři a půl kubíků, které se celosvětově osvědčují jako multifunkční primární stroje v důlních i lomových provozech a při stavebních pracích,“ uvedl pro Měsíčník Horník úpravárenský mechanik Břetislav Drozd. V podmínkách OKD s těmito až pětadvacetitunovými kolosy dostali za úkol provádět nakládku a vykládku na pásy ke šnekovým podavačům z železničních vagonů či na samotná venkovní úložiště.

Čtěte také:
Nové Komatsu: Pohroma pro řidiče dumperů
Video: Obří náklaďáky jezdí samy

Sklápěcí nákladní auta jsou Tatry Phoenix Euro 6 postavené na osvědčených podvozcích, jež se umí pohybovat v nejtěžších terénních podmínkách a využívají výkonné, úsporné a přitom k životnímu prostředí šetrné motory. Uvezou až patnáct tun a posílili jsme jimi dodavatele obsluhující naše skládky na Darkově,“ pokračoval mechanik úpraven.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Mobil ušitý horníkům na míru
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech