Pomohli zachránit život kolegy

Zdravotní záchranná služba dorazila na místo čtrnáct minut po nahlášení. Ilustrační foto: wikipedia.orh

Zdravotnická záchranná služba dorazila na místo čtrnáct minut po nahlášení. Ilustrační foto: wikipedia.org

Zámečníci Jaroslav Duben a Josef Vlasák, mistr zauhlování Jan Křikava a velínářka Irena Konečná z ledvické SD – Kolejové dopravy poskytli při nedávné mimořádné události v Elektrárně Ledvice okamžitou pomoc a přispěli k záchraně života svého kolegy Karla Jošta.

Jeho kardiologické problémy vyvrcholily přímo na pracovišti, kde upadl do bezvědomí. Naštěstí se to stalo u velína a přítomní kolegové operativně bez váhání poskytli náležitou předlékařskou první pomoc. Zároveň okamžitě zavolali sanitku zdravotní záchranné služby, uvedly Hornické listy.

Čtěte také:
Ministerstvo vybralo místa pro jaderný odpad
O elektrárny na severu Čech je zájem

Do příjezdu zdravotníků a městské policie prováděli srdeční masáž. Jako první do úseku zauhlování Elektrárny Ledvice dorazili policisté, kteří použili automatizovaný externí defibrilátor k obnovení srdeční činnosti. To se nakonec plně podařilo zdravotníkům sanitky, která na místo dorazila 14 minut od nahlášení.

Pana Jošta se podařilo zachránit a byl léčen v ústecké kardiologické klinice. „Pomoc kolegovi je přece samozřejmost. Karlovi přejeme, aby se rychle zotavil,“ uvedl Josef Vlasák.

Mohlo by vás zajímat:
Už jste pili víno z lomu?
VIDEO: Jezero Most napuštěné za minutu
Po bagrech zůstaly mokřady a čistá voda