Pražské teplárenské klesl zisk

Pražská teplárenská je z hlediska počtu provozovaných zařízení jednou z největších teplárenských společností v Česku. Ilustrační foto: EP Energy

Pražské teplárenské (PTAS) klesl loni meziročně čistý zisk o pětinu na 562 milionů korun. Výnosy firmy se proti předloňsku snížily o 3,6 procenta na 5,1 miliardy korun.

Vyplývá to z výroční zprávy, kterou firma zveřejnila na svém webu. Jediným akcionářem PTAS je společnost EP Energy z Energetického a průmyslového holdingu podnikatele Daniela Křetínského. Předseda představenstva PTAS Petr Sekanina ve zprávě uvedl, že proti roku 2017 klesl počet topných dnů o 29 na 191. Pouze za teplo firma loni utržila 4,8 miliardy korun, meziročně o 1,2 procenta méně.

Čtěte také:
Úspory přinesou zvýšení spotřeby
Česko stojí na energetické křižovatce

V rámci spolupráce s developery a investory se uskutečňovalo i v roce 2018 průběžné připojování nových odběrných míst. Bylo připojeno 65 odběrných míst s výkonem 12,94 megawattu (MW),” sdělil ve zprávě Sekanina. „Mezi nejvýznamnější bytové projekty patří Geone Marina Holešovice (3,56 MW). Mezi polyfunkčními objekty pak dominuje projekt Park View na Pankráci (1,34 MW),” dodal. Celkový instalovaný tepelný výkon firmy loni činil 1046 MW.

V investicích se firma loni zaměřila na dokončení obnovy parovodních sítí v Holešovicích. Na podzim tam PTAS vyřadila z provozu starý parní zdroj dálkového tepla. Byl nahrazen novým horkovodním zdrojem za téměř 140 milionů korun. Rozdíl v produkci škodlivin mezi starým a novým zdrojem činí podle dřívějšího vyjádření společnosti 98 procent.

Pražská teplárenská je z hlediska počtu provozovaných zařízení jednou z největších teplárenských společností v Česku. Dodává teplo do více než 230 000 domácností a do desítek administrativních budov, průmyslových podniků, školských a zdravotnických zařízení.

Mohlo by vás zajímat:
Michal vás seznámí s Ograbulemi
Ve Švýcarsku vyvíjejí elektrogiganta
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj