Protipól Grety se jmenuje Naomi Seibtová

Když je seriózní debata zablokovaná, nastupují symboly. Klimatičtí alarmisté mají Grétu ze Švédska, realisté to zkoušejí s Naomi z Německa. Foto: FB Naomi Seibt

„Nechci, abyste panikařili, chci, abyste mysleli,“ říká devatenáctiletá Němka Naomi Seibtová na Youtube. Mohla by se stát mladou tváří klimatického realismu.

Nechce být označovaná jako Anti-Greta, protože to není její motivace. Ale média ji tak v posledních týdnech prezentují. Studentka psychologie, která je ročník 2000, nestávkuje před německým parlamentem, ale věnuje se tvorbě videí na Youtube. Jejich námětem jsou pochybnosti o tom, zda je s klimatem opravdu všechno tak, jak většinová média prezentují. Naomi Seibtová pochybuje především o tom, zda je lidmi produkovaný CO2 opravdu tím hlavním, ba jediným původcem oteplování podnebí. Netvrdí však, že člověk vliv na klima nemá.

Čtěte také:
Snižování emisí CO2 zasáhne celou společnost
Energetická soběstačnost je český trumf

Nejsledovanější video mladé Němky má zatím necelých 300 tisíc zhlédnutí, ale většinu jejích příspěvků vidělo výrazně méně, než 100 tisíc lidí. Loni na podzim ji však oslovil americký klimatický think tank Heartland Institute a Siebtová kývla na nabídku stát se tváří jeho kampaně. Což je důvodem, proč se o ní média zajímají (například zde, nebo zde). A už se stihla stát rovněž terčem útoků, jak dokazuje heslo Naomi Seibt na německé Wikipedii. Obsáhlá stránka relativizuje téměř vše, co je s Naomi spojené a hemží se formulacemi typu: „…pracuje pro pseudovědeckou americkou lobbistickou skupinu Heartland Institute, která popírá člověkem způsobené změny klimatu…“ .

Na rozdíl od Grety Thunbergové již Seibtová ukončila gymnázium. V průběhu studia gymnázia vyhrála v roce 2013 soutěž „Mládež bádá“ v oboru fyzik a se spolužákem skončila druhá v oboru matematika/informatika.

Obě dívky se liší také ve svých požadavcích a záběru. Thunbergová se dožaduje „okamžité akce“ na záchranu klimatu. Mladá Němka je naopak kritická nejen ke klimatickému alarmismu, který označuje za nelidskou ideologii a sleduje i jeho možné dopady do dalších oblastí, jako je třeba energetika, ale kritizuje také současný feminismus, nebo německou liberální migrační politiku.

„Věřím, že je důležité, abychom jednali hned teď, a změnili celkový mainstreamový narativ rozšiřování strachu a klimatického alarmismu, protože v podstatě to drží naše mozky jako rukojmí. Nenechte se ovlivnit touto agendou. Snaží se vás vylíčit jako pijavici, která saje planetě energii. Dostane se do vašeho mozku a odnese pryč všechnu vášeň. Nechci, abyste panikařili. Chci, abyste mysleli,“ říká Naomi Seibtová v jednom ze svých videí.

Facebook mladé Němky si můžete prohlédnout zde, její zatím nejsledovanější rozhovor na Youtube je zde a zde je její Youtube kanál.

Mohlo by vás zajímat:
Nové elektrické náklaďáky pro důl Conuma Coal
Autonomní náklaďák nemá ani kabinu
Služební auto obra Koloděje