Doba čtení:1 m, 21 s
Komatsu 830E-5 má výkon 2,5 tisíce koní. Foto: global-ce.com

Společnost Conuma Coal Resources Limited oznámila výměnu vozového parku nákladních automobilů ve svém dolu Wolverine. Nově bude v dole jezdit pět elektrických modelů Komatsu 830E-5, které dodá společnost SMS Equipment.

Na základě komplexní technické a finanční analýzy Conuma dospěla k tomu, že investice do nových nákladních vozů Komatsu 830E-5 ve Wolverine významně zvýší efektivitu těžby v dole. Mezi faktory, které k tomu přispívají, patří snadnější údržba a vyšší životnost. 830E-5 jsou také tišší a úspornější než stávající nákladní vozidla. Pohonný systém poháněný motorem Komatsu SDA16V160 s výkonem 2,5 tisíce koní poskytuje efektivní přenos energie při nízké spotřebě paliva a vynikající spolehlivosti, uvedl server globalminingreview.com.

Čtěte také:
Nové Komatsu: Pohroma pro řidiče dumperů
Severočeské doly koupí nové rypadlo za miliardy

„Společnost Conuma je přesvědčena, že jsme vybrali správného partnera s vybavením Komatsu, součástkami, servisem a podporou zařízení SMS. Jejich osvědčené výsledky a zkušenosti hovoří o kvalitě jejich produktů a služeb,“ uvedl prezident společnosti Conuma John Schadan.

„SMS Equipment je odhodlána dlouhodobě spolupracovat s Conumou, aby zajistila plnou podporu, což povede k maximální efektivitě a spolehlivosti jejich flotily Komatsu,“ řekl Dennis Chmielewski, výkonný viceprezident těžby v SMS Equipment.

„Je nám ctí, že naše nákladní vozy podporují provoz dolu Wolverine a jsme nadšeni, že dolu pomáháme realizovat jeho provozní cíle poskytováním konzistentní kvality a spolehlivosti,“ řekl Daniel Funcannon, viceprezident a ředitel divize těžby v Komatsu.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Mobil ušitý horníkům na míru
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech