Doba čtení:1 m, 30 s
Caterpillar 725 je první tahač na světě modernizovaný autonomní a elektrifikační technologií. Foto: SafeAI

Odborníci na autonomní těžbu ze společnosti SafeAI ve spolupráci s japonskou společností Obayashi postavili první samořízený elektrický tahač na baterie svého druhu. Autonomní pohon a elektrifikace modernizace byly realizovány nezávisle na sobě, ale poprvé byl kloubový tahač úspěšně modernizován oběma technologiemi.

Společnost Obayashi obětovala projektu jeden ze svých kloubových tahačů Caterpillar 725, který byl přestavěn na elektrický pohon a vybaven nejnovější autonomní technologií SafeAI. Firma doufá, že povzbudí manažery vozových parků, aby zvážili modernizaci prostředků, které již vlastní, na elektrický provoz, místo aby je posílali do šrotu. A mohou tak učinit způsobem, který je cenově dostupnější a šetrnější k životnímu prostředí než nákup nového elektrického zařízení, napsal electrek.co.

„Jsem hrdý na náš nejnovější počin, kterým je modernizace vozu Caterpillar 725. Jedná se o první tahač na světě modernizovaný autonomní a elektrifikační technologií,“ řekl zakladatel a generální ředitel společnosti SafeAI Bibhrajit Halder.

Caterpillar předvedl elektrický důlní vozík

Snížení počáteční nákladové bariéry elektrifikace je však jen jedním z cílů projektu. SafeAI a Obayashi také hledají způsoby, jak snížit náklady na provoz vozového parku – a podle SafeAI „spojení“ automatizace a elektrifikace vytváří složené výhody, kterých lze jinak těžko dosáhnout jako samostatných technologií.

Jedním z příkladů, které společnost SafeAI uvádí, je zvýšení bezpečnosti zaměstnanců, protože autonomní řešení odstraňuje zaměstnance z potenciálně nebezpečného prostředí tím, že není nutné obsluhovat nebo doplňovat palivo do nákladních vozidel.

Stejně jako je naše autonomní řešení navrženo jako otevřené a interoperabilní, aby mohlo být použito pro jakoukoli značku nebo model vozidla, chceme, aby naše řešení bylo také napájeno z jakéhokoli zdroje energie. Tento projekt je krokem tímto směrem, protože ukazuje, jak je náš autonomní zásobník pro pozemní vozidla kompatibilní s elektrickými vozidly,“ řekl Halder.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa