Doba čtení:1 m, 4 s
Elektrárna Chvaletice. Foto: Sev.en Energy

Novým ředitele společnosti Sev.en Engineering je od 1. dubna Daniel Opplt. Ve firmě působil od roku 2018 na pozici Asset manažera. Jeho hlavní pracovní náplní bylo dosud zejména technické poradenství v oblasti akvizic a zároveň řízení projektů obnov a oprav na elektrárnách v rámci skupiny Sev.en Energy.

Jako nový šéf skupinového inženýrinku bude řídit zejména modernizační projekty v elektrárně Chvaletice, Počerady i dalších provozech skupiny.

Největšími akcemi, které nás v letošním roce čekají, jsou zejména úspěšná realizace projektů Oprava B1 a B2 a Intenzifikace B3 a B4 v elektrárně Chvaletice a společně s tím projekt Ekologizace bloku B6 v elektrárně Počerady,“ uvedl nový ředitel.Před nástupem do skupiny Sev.en Energy pracoval Daniel Opplt řadu let na různých pozicích ve společnosti DOOSAN ŠKODA Power Ltd.

Čtěte také:
Starostka Chvaletic podpořila výjimku pro elektrárnu
Matušovská: Od uhlí nesmíme utéct zbrkle

Jako specialista parních turbín má bohaté zkušenosti s významnými tuzemskými či zahraničními projekty například v Pákistánu, Turecku, Mexiku či Bosně a Hercegovině. Daniel Opplt vystudoval Katedru energetických strojů a zařízení Fakulty strojního inženýrství Západočeské Univerzity v Plzni, kde v současné době také působí jako externí pedagog. Je ženatý a mezi jeho koníčky patří příroda, myslivost a včelařství.