Doba čtení:2 m, 1 s
Parkoviště u sokolovské nemocnice. Foto: SUAS

Investice těžební společnosti Sokolovská uhelné vyřešila dlouholetý problém pacientů sokolovské nemocnice i obyvatel okolí. K dispozici dostali 133 nových parkovacích míst. Součástí stavby je i nový vstup do nemocnice. Projekt za 70 milionů korun financovala ze svých prostředků Sokolovská uhelná.

„Jsme rádi, že se konečně podařilo vyřešit letitý problém. Jen je škoda, že to nebylo možné dříve,“ řekl při zahájení provozu nového domu předseda dozorčí rady Sokolovské uhelné František Štěpánek. Nedostatek parkovacích míst totiž trápil celé roky nejen pacienty nemocnice, ale i obyvatele přilehlé městské části, jejíž ulice byla zcela zaplněné odstavenými auty. To už by nyní nemělo platit. Nový parkovací dům totiž nabídne místo až pro 133 vozidel.

Čtěte: Sokolovská uhelná pozastavila podporu sportu

„Z hlediska organizace práce to byl jeden z nejnáročnějších projektů, jaký jsme kdy realizovali,“ říká Pavel Mikeš, jednatel firmy SUAS – stavební, která byla generálním dodavatelem stavby. Parkovací dům se totiž budoval ve svažitém terénu na severní straně nemocničního areálu. Hned z počátku tak bylo nutné zajistit stabilitu stavební jámy i sousedních objektů nemocnice vybudováním speciálně založených záporových stěn. Na úzkém pozemku se pak musela sladit činnost řady firem, které se na stavbě podílely.

Výsledkem je  montovaný skelet z prefabrikovaných železobetonových dílců o šířce 18 metrů a délce 105 metrů. Ten nabízí celkem 69 míst v prvním nadzemním podlaží a dalších 64 míst o patro výš. Z toho šest míst bude pro tělesně postižené a další dvě místa mají rozšířenou manipulační plochu pro osoby doprovázející dítě v kočárku. Na výstavbu celého parkovacího domu se pak spotřebovalo plných 1700 kubíků betonu.

Parkovací dům mohou využívat i vozidla na LPG nebo CNG. Celá stavba je totiž vybavena elektronickou požární signalizací s detekcí případných úniků plynu. Součástí je také zabezpečení kamerovým systémem nebo automatický parkovací systém.

Parkovací dům u Nemocnice Sokolov je dalším z řady projektů, kterým společnost Sokolovská uhelná podpořila rozvoj tohoto zdravotnického zařízení. V minulosti například vybudovala nový stravovací provoz nemocnice, nebo přispěla na nákup nového počítačového tomografu. I díky tomu dnes tato bývalá okresní nemocnice svými parametry splňuje standardy lékařského zařízení 21. století.

Mohlo by vás zajímat:

Dcera Sokolovské uhelné marně shání zaměstnance

Sokolovská uhelná se bojí povolenek

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA UHLÍ:
Parkovací asistent bude i pro důlní obry
Prašnost v lomu snižuje i mlžná stěna
Na dně lomu plaval sací bagr
„BIG MUSKIE“ – největší chodící bagr
V Kodani vzniká unikátní spalovna se sjezdovkou