Báňský úřad v Mostě znovu ve svém sídle

Město Most je s hnědým uhlím neodmyslitelně spjato. Foto: wikipedia.org

Od konce února opět funguje Obvodní báňský úřad pro území Ústeckého kraje v Mostě ve svém tradičním sídle v ulici U Města Chersonu ve čtvrti Zahražany, na úpatí vrchu Hněvín. Během dvouleté rekonstrukce byl úřad s veškerou agendou přestěhován do náhradních prostor v ulici Pionýrů.

Cílem plánované zevrubné přestavby bylo zlepšení pracovních podmínek zaměstnanců státní báňské správy. Nyní se všech jednadvacet pracovníků mosteckého báňského úřadu může těšit z kompletně obnovených prostor historické budovy. Úpravy sídel obvodních báňských úřadů proběhly mimo Mostu také v Ostravě a Brně. Slavnostního otevření se účastnili představitelé státní báňské správy, uhelných společností severočeského hnědouhelného revíru a řada dalších vzácných hostů, napsaly Hornické listy.

Čtěte také:
Miladu pravidelně testují otužilci
VIDEO: Jezero Most napuštěné za minutu

Nechyběla hornická kapela. Vestibul budovy zdobí zdařilá plastika sv. Barbory, patronky havířů. Předseda OBÚ v Mostě Miloš Matz předvedl nově upravené sídlo svého úřadu předsedovi ČBÚ Martinovi Štemberkovi a generálnímu řediteli SD Ivo Pěgřímkovi.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu