Doba čtení:1 m, 0 s
Pro vysokou školu i elektrárnu jsou obdobné stáže přínosem. Foto: Sev.en Energy

Skupina studentů inženýrského studia Fakulty strojní pražské ČVUT strávila týden po velikonočních svátcích v Elektrárně Počerady. Měli šanci se tu seznámit se všemi částmi provozu a prohlédnout si chod elektrárny.

Spolupráce mezi ČVUT a Elektrárnou Počerady trvá již dlouhou řadu let. Na stáže k nám studenti přijíždějí pravidelně v tomto období, bohužel tato tradice byla přerušena na několik let pandemickými omezeními a jsem rád, že jsme se k ní po vynucené přestávce mohli znovu vrátit,“ uvedl vedoucí odboru řízení provozu počeradské elektrárny Pavel Tyrpekl. Pro vysokou školu i elektrárnu jsou obdobné stáže přínosem.

Audit potvrdil akreditaci pro laboratoř v Počeradech

Studenti se v praxi seznámí s technologickými procesy, které znají z výuky především teoreticky. „My si od podobných akcí slibujeme, že by některého ze studentů mohla zaujmout práce v energetice natolik, že se rozhodne u nás po absolutoriu pracovat. Techniků z našeho oboru není nikdy dostatek. Stále jsme přesvědčeni, a během stáže jsme o tom se studenty rovněž diskutovali, že klasická energetika má perspektivu, ačkoli se nás mnozí snaží přesvědčit o opaku,“ doplnil Tyrpekl.