Doba čtení:2 m, 6 s
Topit už začala například společnost Veolia Energie ČR, která patří v Česku mezi přední výrobce a dodavatele tepla a elektřiny.

Většina tepláren už začala dodávat teplo svým zákazníkům. Patří mezi ně i společnost Veolia Energie ČR, která patří v Česku mezi přední výrobce a dodavatele tepla a elektřiny, topit začala i ČEZ Teplárenská.

Veolia Energie ČR topí už například ve Frýdku-Místku, Přerově, Olomouci, Kolíně, Mariánských Lázních či v Praze, dnes firma spouští dodávky tepla v Ostravě, Havířově a Karviné. Mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol řekl, že také společnost ČEZ Teplárenská zahájila dodávky tepla, mimo jiné do Bohumína a Orlové na Karvinsku.

Čtěte také:
Česku hrozí nedostatek elektřiny
Letecké dopravy se boj proti CO2 netýká?

V loňské sezoně Veolia Energie ČR zahájila dodávky tepla 26. září a vytápění ukončila v květnu, například v Moravskoslezském kraji 24. května. Také ČEZ Teplárenská loni zahájila dodávky tepla 26. září, ale třeba v Orlové už 25. září.

Mluvčí Veolie Jana Dronská uvedla, že se firma na novou topnou sezonu připravovala celé léto, přičemž příprava zahrnovala kontroly a opravy, ale i rozsáhlé rekonstrukce potrubí. Jen do rozvodů tepla letos skupina Veolia Energie investovala 600 milionů korun.

Díky důkladné přípravě, propojenosti rozvodů a dobré organizaci práce proběhla většina oprav i rekonstrukcí bez velkých odstávek v dodávkách teplé vody. Trvaly jen několik dní, někde to odběratelé ani nepoznali. Na novou topnou sezonu jsme dobře připraveni,“ uvedl generální ředitel společnosti Veolia Energie ČR Josef Novák.

Dronská řekla, že mezi největší akce na sítích v Moravskoslezském kraji patřila přeložka horkovodního potrubí z nadzemního umístění do podzemí v parku u zámečku v Ostravě-Porubě nebo ve stejné čtvrti další etapa výměny páteřního horkovodního potrubního systému na frekventované Hlavní třídě. Ve Frýdku-Místku firma vyměnila část primárního horkovodu o délce 900 metrů vedoucího z teplárny do města a v průmyslové zóně Nové Pole v Karviné dokončuje nový hlavní přivaděč o délce 1,8 kilometru.

V Olomouckém kraji pokračovala rozsáhlá rekonstrukce parovodu na horkovod v Přerově, a to v objemu 150 milionů korun a délce pět kilometrů. V Čechách Veolia Energie během letních měsíců například zmodernizovala centrální kotelnu v lokalitě Dědina v Praze,“ uvedla Dronská.

Topná sezona formálně začíná po 1. září, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu klesne dva dny po sobě pod 13 stupňů Celsia a předpověď počasí neočekává v nadcházejících dnech oteplení. Dodávky tepla mohou být zahájeny i na žádost odběratelů.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu